Мер Києва Віталій Кличко виграв судовий позов у Подільському районному суді Києва до "Телерадіокомпанії "Студія 1+1" щодо неправдивої інформації про нього у програмі "Гроші" Олександра Дубінського.
"Наскільки ви пам’ятаєте, тоді проти мене була розгорнута широка кампанія з дискредитації. І я заявив, що захищатиму свою честь і гідність у суді. Тому й подав позов до суду на канал «1+1», який поливав мене брудом. Про наступ на свободу слова тут не йдеться", — цитує Кличка його пресслужба.
Згідно з повідомленням, позов про захист честі, гідності й Кличко та співпозивач, екснардеп та екскерівник Департаменту міського благоустрою Дмитро Білоцерковець подали ще в серпні 2019 року після виходу в ефір "Студії 1+1" програми "Гроші" Олександра Дубинського, де "була оприлюднена неправдива інформація".
Розглянувши позов, суд постановив задовольнити його, зобов’язавши "Телекомпанію "Студія 1+1" спростувати неправдиву інформацію в ефірі програми "Гроші". Також суд зобов’язав видалити програму, в якій була оприлюднена неправдива інформація, зі всіх інформаційних ресурсів телекомпанії та соціальних мереж, пов’язаних з нею.
Що сталося
Згідно з інформацією у Єдиному державному реєстрі судових рішень, Подільський суд ухвалив рішення ще 11 листопада 2020 року. Кличко разом з Білоцерковцем оскаржували в суді інформацію з сюжету програми Дубинського "Гроші" "Як крадуть у киян, чи схеми Кличко на МАФах" від 24 червня 2019 року.
Нині ролик вже недоступний, однак суд розповів, що журналісти стверджували, нібито Кличко і Білоцерківець надавали "політичний дах мафії кіосочників", а власники незаконно встановлених МАФів нібито щомісяця платили не в бюджет міста, а Кличку від 7 до 30 тисяч гривень. Дубінський стверджував у програмі, що МАФи незгодних власників демонтували, а інші понад 10 тисяч нелегальних кіосків приносили не менше 840 мільйонів гривень на рік. Крім того, Білоцерківця звинуватили у тому, що він приховує майно.
Суддя Наталія Ларіонова задовольнила позов лише частково. Хоча телеканал має видалити й спростувати ролики, Білоцерківцю повинні виплатити лише 50 тисяч гривень компенсації моральної шкоди замість 1,5 мільйона, які він просив.
Що відомо
- Депутата Олександра Дубінського 1 лютого виключили зі складу парламентської фракції "Слуга народу".
- 11 січня Мінфін США запровадив санкції проти сімох українців та чотирьох медіакомпаній через звинувачення у втручанні в американські вибори. Серед них був і народний депутат Олександр Дубінський.
- 25 січня відбулося засідання фракції "Слуга народу", на яке приїхав президент Володимир Зеленський. На ньому він запропонував Дубінському вийти з фракції, однак той відмовився.
- Олександр Дубінський зазначав, що ситуація з санкціями, які на нього наклало Міністерство фінансів США, є "фейком та інформаційною кампанією, що спрямована на його дискредитацію".