Укрзалізниця оголосила тендер на купівлю сотні пасажирських вагонів. Що в них буде

Укрзалізниця оголосила тендер на купівлю сотні пасажирських вагонів. Що в них буде

Укрзалізниця оголосила тендер на купівлю сотні пасажирських вагонів. Що в них буде
cfts.org.ua

Акціонерне товариство "Українська залізниця" оголосило тендер на придбання 100 пасажирських вагонів серед вітчизняних та іноземних виробників.

"Укрзалізниця" оголосила тендер через систему "Prozorro.Публічні закупівлі" на придбання 100 пасажирських вагонів загальною вартістю понад 3 млрд грн і розіслала комерційну пропозицію потенційним постачальникам — виробникам пасажирських вагонів в Україні й за кордоном — у рамках запланованої їх закупівлі на 2021 рік.", — йдеться в повідомленні "Укрзалізниці".

Також у грудні УЗ провела опитування серед пасажирів, провідників та залізничних активістів, щоб зрозуміти, які нововведення у нових вагонах є найбільш очікуваними. Серед 8 найбільш очікуваних і внесених до технічного завдання нововведень:

 1. розетки та USB біля кожного місця;
 2. сучасна система кондиціонування;
 3. адаптовані елементи для маломобільних;
 4. лінолеум;
 5. збільшений обсяг багажного відділення;
 6. відеоспостереження;
 7. вакуумні туалети;
 8. зручне регулювання освітлення.

На сайті "Укрзалізниці" зазначено, що тендер оголошено 25 лютого зі строком подачі заявок до 30 березня, аукціон призначено на 5 травня. Зазначається, що комерційну пропозицію вже отримали Крюківський вагонобудівний завод, Харківський вагонобудівний завод, компанії Siemens та Pesa та білоруські вагонобудівники.

У Державному бюджеті на 2021 рік заплановано виділення 4,2 мільярди гривень на оновлення пасажирського господарства УЗ, зокрема, закупівлю пасажирського рухомого складу.

Що відомо

 • Компанія "Укрзалізниця" заявила, що двічі на місяць забезпечує дезінсекцію всіх вагонів пасажирських поїздів від комах.
 • Компанія "Укрзалізниця" заявила, що планує запустити у межах проєкту City Express залізничне сполучення між Києвом та його містами-супутниками.
 • В Україні у 2021 році розпочнеться реалізація проєкту високошвидкісного залізничного сполучення. Зокрема, він передбачає будівництво залізничної лінії зі швидкістю руху до 250 кілометрів на годину.
 • "Укрзалізниця" обіцяє запровадити у пасажирських поїздах доступ до швидкісного бездротового інтернету. На першому етапі він має з’явитися у поїздах Інтерсіті+.

Вибір редакції

На початок