100 років від дня народження диригента Гургена Карапетяна. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

100 років від дня народження диригента Гургена Карапетяна. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

2 березня минає 100 років від дня народження диригента Гургена Карапетяна. У 1980 році організував у Дніпрі Всесоюзний фестиваль музики. Останні 19 років свого життя він був диригентом симфонічного оркестру Дніпровської філармонії ім. Леоніда Когана.

Суспільне поспілкувалося з тими, хто його знав.

Гурген Карапетян – людина, завдяки якій симфонічний оркестр Дніпра став відомим на усю країну та за кордоном, як розповідає артист оркестру Володимир Шульман. Чоловік пропрацював із Карапетяном 7 років.

"З його колосальними людськими якостями, наполегливістю, талантом, інтуїції у музиці, він поважав людей. Ці якості дали його можливість створити у Дніпрі чудовий оркестр", – каже Шульман.

Онук Гургена Станіслав Карапетян говорить: дідуся майже не пам'ятає – коли його не стало, хлопцеві було 5 років. Про дідуся як про видатного диригента знає з розповідей його колег.

"Людина дійсно була велика та залишила після себе таку спадщину, що за 35 років про нього пам'ятають, про нього говорять і його оцінюють заслужено", – каже він.

Тетяна Трофименко працює у Дніпровській філармонії музикознавицею. Згадує, що постійно відвідувала концерти Карапетяна та музичні фестивалі, які за його ініціативи проводили у місті.

"Сприймали, як бога, котрий керує усім цим прекрасним, що народжується у залі і на сцені. А потім на фестивалях бувала постійно. Це було дуже цікаво та пізнавально", – зазначила вона.

Читайте також

Сила мистецтва чи наука? Як впливає на людину класична музика

Гурт Go_A: "Скорочували пісню на Євробачення зі сльозами на очах, але результатом задоволені"

Як виникло "Українське радіо". Цікаві факти з історії суспільного мовника

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше