Національна філармонія України дасть два концерти до “шевченківських днів”

Національна філармонія України дасть два концерти до “шевченківських днів”

Національна філармонія України дасть два концерти до “шевченківських днів”
dozor.kharkov.ua

Цьогоріч виповнюється 207 років з дня народження класика української літератури Тараса Шевченка, та 160 років з дня його смерті. Традиційно 9 та 10 березня в Україні й у світі проходять шевченківські дні, і цьогоріч Національна філармонія України підготувала до них два концерти.

На день народження Шевченка - 9 березня - відбудеться концерт національної капели бандуристів України з програмою "Вечори української музики. Спадщина і сучасність". Будуть виконані "Та не однаково мені..", "Зоре моя вечірняя", "Встає хмара з-за лиману", "Посміхнися, доле" та інші поезії кобзаря.

До дня пам’яті, 10 березня, 160-ої річниці від дня смерті Шевченка відбудеться концерт "Тараси -Тарасові" Виступить ансамбль народних інструментів "Рідні наспіви".

З детальною програмою концертів можливо ознайомитися на сайті філармонії.

Афіша філармонія
Афіша філармонія.

Нагадаємо, цьогоріч в Україні також відзначається 150-річчя з дня народження письменниці Лесі Українки. В Українському домі працює велика тематична виставка, відбулася опера і низка літературних дискусій про творчість та життя письменниці.

У рамках святкування в Українському домі було презентовано "14-томник" — повне нецензуроване зібрання творів Лесі Українки з її листами, невиданими рукописами та чернетками. Зібрання друкується вперше, попереднє — 12-томник, виданий 1975 – 1979 роках — не містив усіх творів Лесі Українки через цензуру.

Події навколо 150-річчя Лесі Українки триватимуть протягом року. Музей-садиба Лесі Українки та її родини у Колодяжному чекає на велику кількість відвідувачів. також міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що виділяє кошти на ремонт садити.

Вам буде цікаво прочитати

На початок