В Єгипті знайшли найстаріше кладовище домашніх тварин

В Єгипті знайшли найстаріше кладовище домашніх тварин

В Єгипті знайшли найстаріше кладовище домашніх тварин M. OSYPINSKA

Учені знайшли на місці стародавнього портового міста Береніка на заході Червоного моря найдавніше кладовище тварин, якому близько двох тисяч років.

Як пише The Science Times, на кладовищі поховано майже 600 тварин, серед яких були кішки, собаки, мавпи та інші звірі. Кожна з них похована в окремій могилі. Вченим вдалося встановити, що власники тварин доглядали за своїми улюбленцями навіть під час хвороби. Також у частині поховань збереглися нашийники.

Науковці не виявили слідів муміфікації, що означає, що тварин не використали для жертвоприношень або інших ритуалів.

"Я ніколи не зустрічав такого кладовища. У давнину важко було усвідомлювати, що домашні тварини могли бути частиною сім'ї", – сказав археолог з Університету Вінніпега Майкл Маккіннон.

Багато решток тварин були вкриті тканинами або керамікою, які виглядали, як саркофаги. Ветеринар встановив, що деякі тварини страждали від хвороб, які призвели б до швидкого летального результату без втручання людини. Це означає, що стародавні єгиптяни по-особливому ставилися до своїх вихованців.

Археологи говорять, що це кладовище є унікальним, тому що більшість поховань тварин тут не були ритуальними, а отже не використовувалися як жертвоприношення богам.

Кладовище домашніх тварин знайшли ще у 2011 році. Спочатку археологи припустили, що це просто викинуті кістки, оскільки поховання тварин було незвичною практикою для Єгипту. Згодом у 2017-му вчені знайшли перші сто решток. Тоді і стало зрозуміло, що саме було на цій території 2000 років тому.

Що відомо

  • Єгипетські науковці віднайшли групу із 27 поховань віком у дві з половиною тисячі років поблизу Каїра.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше