Вакцинація на Чернігівщині: чи готові до щеплень очільники області і мери міст?

Вакцинація на Чернігівщині: чи готові до щеплень очільники області і мери міст?

Вакцинація на Чернігівщині: чи готові до щеплень очільники області і мери міст?
ФОТО: Суспільне Чернігів

На Чернігівщині з 24 лютого стартувала кампанія з вакцинації на COVID-19. В область привезли 6800 доз вакцини AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського підприємства Serum Institute. Але з 280 лікарів, які підлягають першочерговій вакцинації від коронавірусу, погодилися вакцинуватися 87.

Суспільне вирішило поцікавитися у керманичей області та найбільших міст щодо їхнього ставлення до щеплення загалом, та до індійської вакцини зокрема, а також чи збираються вони особисто вакцинуватися.

Анна Коваленко, голова Чернігівської ОДА

«Я, як молода мама, мені потрібна додаткова консультація із лікарем. Але мої заступники будуть вакцинуватися. Як тільки пріоритетна вакцинація відбудеться, то думаю, потім вже будуть робити щеплення й працівники ОДА».

Олена Дмитренко, голова Чернігівської облради

«Буду вакцинуватися однозначно. Адже сама тяжко перенесла захворювання, тому аби уникнути ризику повторного захворювання та враховуючи великий контакт з людьми, я обов'язково робитиму щеплення. Якщо інших вакцин (крім індійської, - ред.) не буде, буду щеплення робити тим, що є в наявності».

Владислав Атрошенко, міський голова Чернігова

«Оскільки я особисто перехворів до жовтня місяця, треба зробити аналіз на антитіла. І в залежності від кількості, питання вакцинації треба вирішувати. Якою буду вакцинуватися – буду вирішувати. Я не вважаю себе якимось унікальним. Що будуть давати – тим і буду вакцинуватись. Треба більш окремо вивчити питання, що це за індійська вакцина. Але якщо це сучасне виробництво, я не думаю, що є якісь ризики. Тим більше, що коли я лікувався від коронавірусу, мені кололи саме індійські ліки. Звісно, Pfizer було би краще. І я не бачу, яка шкода може бути заподіяна організму. Я ще не визначався, коли буду вакцинуватися. Я намагаюся щорічно вакцинуватися від грипу і якщо вакцинація від коронавірусу убезпечить чи знизить симптоматику – треба вакцинуватися. Скоріше за все, вакцинуватися буду. Однак, якщо є достатня кількість антитіл, то може поки не буду. Звісно, хотілося б отримати європейську вакцину, якщо її нема. Я не буду спеціально вилітати за кордон, щоб вакцинуватися. Можна вакцинуватися в Україні».

Ольга Попенко, міський голова Прилук

«Поки у Прилуках нема вакцинації. Але заради прикладу для населення я зроблю щеплення, хоча є деяка пересторога щодо індійської вакцини. Настрої у більшості людей негативні завдяки ЗМІ. Адже навіть серед медиків, з якими я спілкуюся, більшість відмовляється від щеплення».

Олександр Кодола, міський голова Ніжина

«Я перехворів у серпні. Я поки не планую вакцинуватися, адже ці вакцини, які пропонують зараз, до них є багато запитань і дуже багато спекуляцій навколо цієї теми».

Людмила Ткаченко, міський голова Новгорода-Сіверського

«Хворіла, антитіла є. Правда, кажуть, що вони 6 місяців тільки. З індійською вакциною поки що не готова. Якщо б мене лікар, дійсно, запевнив, що це хороша, перевірена, я б сказала - так. А так — ні».

Що відомо:

На початок