CAS зняв дискваліфікацію з Ірану в дзюдо. В 2019-му іранці вимагали від спортсмена знятися з турніру

CAS зняв дискваліфікацію з Ірану в дзюдо. В 2019-му іранці вимагали від спортсмена знятися з турніру

CAS зняв дискваліфікацію з Ірану в дзюдо. В 2019-му іранці вимагали від спортсмена знятися з турніру AP

Відтепер іранські дзюдоїсти змогуть брати участь у міжнародних змаганнях.

Спортивний арбітражний суд Лозанни зняв дискваліфікацію з Федерації дзюдо Ірану. Про це повідомляє прес-служба CAS.

Що трапилося?

Міжнародна федерація дзюдо дискваліфікувала Іран у жовтні 2019 року від участі у всіх змаганнях під егідою організації. Причиною цього став інцидент, який відбувся на чемпіонаті світу в Японії.

На чемпіонаті світу в Японії влада Ірану вимагала, щоб дзюдоїст Саїд Моллаєї, який виступав у ваговій категорії до 81 кг, знявся зі змагань. В Ірані не хотіли, щоб Моллаєї зустрівся із ізраїльським дзюдоїстом Сагі Мукі.

Попри погрози з боку влади, іранський дзюдоїст продовжив участь на чемпіонаті світу. Але в півфіналі Моллаєї поступився бельгійцю Маттіасу Кассе і не зустрівся з ізраїльтянином, який у підсумку здобув перемогу в Токіо.

Після чемпіонату світу Моллаєї повідомив, що боїться можливого повернення в Іран. В листопаді 2019-го він отримав притулок у Монголії та став виступати за місцеву збірну.

Що відомо

  • Іранська федерація тричі подавала апеляцію на рішення Міжнародної федерації дзюдо.
  • В Ірані зазначили, що влада країни ніколи не вимагала від спортсмена знятися зі змагань, звинувативши Моллаєї у намаганні прискорити процес зміни громадянства;
  • Попри надані документи, дисциплінарна комісія Міжнародної федерації зазначила, що Федерація дзюдо Ірану порушила принципи Олімпійської хартії та кодекс етики Міжнародного олімпійського компітету.

Що далі

  • 5-7 березня відбудеться етап гран-прі у Ташкенті. Іранські дзюдоїсти, попри рішення CAS, на змаганнях участі брати не будуть.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика