Новозеландські вчені знайшли акул, які світяться в темряві

Новозеландські вчені знайшли акул, які світяться в темряві

Новозеландські вчені знайшли акул, які світяться в темряві
Marine Science journal

Вчені, які вивчають акул біля берегів Нової Зеландії виявили три глибоководні види, які можуть світитися в темряві.

Біолюмінесцентних акул виявили у січні 2020 року. Здатність виробляти світло живим організмом є поширеною серед глибоководних жителів, однак вперше науковці вперше задокументували таку властивість у чорної, ліхтарної чорночеревої та південної ліхтарної акули, передає The Guardian.

Тепер чорна акула, яка виростає до 180 сантиметрів стала найбільшим хребетним видом, здатним до біолюмінесценції.

Як пояснюють вчені, всі акули живуть у так званій мезопелагічній або "сутінковій" зоні океану, на глибині від 200 до 1000 метрів, куди не проникає сонячне світло. Дослідники визначили, що світиться нижня частина тіла акул та допустили, що це має замаскувати їх від загроз, які можуть вдарити знизу.

Водночас немає хижака, який би полював на чорну акулу, тому вчені допускають, що вона використовує власне світло для того, щоб освітлювати дно для пошуку їжі та маскування під час полювання.

Що відомо

  • За 50 років через надмірний вилов риби популяція акул та скатів зменшилася на понад 70%.
  • У червні триметрова велика біла акула вбила серфера недалеко від пляжу в австралійському місті Кінгскліфф, що у 800 км на північ від Сіднея.
  • В Єгипті 25 жовтня акула напала на українську родину. Травми отримали матір та її 12-річний син, а також інструктор, який проводив екскурсію.
  • На дні Світового океану лежить щонайменше 14 мільйонів тонн пластикових відходів шириною менш як 5 мм. За даними науковців, це більш ніж у 30 разів більше, ніж на поверхні.
  • У період з 1994 по 2017 рік Земля втратила 28 трильйонів тонн льоду. При цьому швидкість танення з початку 90-х збільшилася на 65%.
На початок