На UA: Радіо Культура стартує міжнародний проєкт "Жінки в музиці"

На UA: Радіо Культура стартує міжнародний проєкт "Жінки в музиці"

На UA: Радіо Культура стартує міжнародний проєкт "Жінки в музиці"

1 березня на UA: Радіо Культура — прем'єра програми "Жінки в музиці. Чотирнадцять історій", присвяченої жінкам-композиторкам. Нові серії щодня о 9:50 та о 18:10. Це серія радіолистівок, що поєднують невідому для більшості слухачів музику із захопливими розповідями про жінок, які за різних часів та в різних країнах виборювали право називатися композиторками.

"Жінки в музиці" — це українська адаптація проєкту Європейської мовної спілки, створеного спеціально до Міжнародного жіночого дня. Оригінальні ролики створені Данським радіо за участі BBC. 

Анна Орленко, координаторка проєкту від департаменту закордонного співробітництва НСТУ: "Цей продукт — безумовний приклад вшанування загальнолюдської культурної спадщини. У ньому майстерно висвітлено найяскравіші та найважчі моменти життя талановитих композиторок різних епох, країн та суспільних прошарків, про яких більшість із нас ніколи навіть не чула. І причина цього не в кількості століть, що нас віддаляють, а у відсутності промоції. Адже з цієї точки зору жінка-митець досить довго вважалася неперспективною, що призвело до забуття чималої кількості талантів".

Окрім України, проєкт звучатиме ще в 17 європейських країнах. Редакція UA: Радіо Культура відібрала сім найцікавіших історій, а також створила в цьому ж форматі сім оригінальних історій про українських композиторок. 

Наталія Попудрібко, ведуча UA: Радіо Культура: "Наші колеги з Данського радіо та BBC створили добре продуманий та універсальний матеріал, який легко адаптувався українською. Ми додали до нього історії про наших композиторок, чиї імена мають знати слухачі UA: Радіо Культура. Нам хотілося додати українського контексту, акцентувати на тому, що наші жінки також виборювали своє місце в академічній музиці й досягли в цьому вагомих успіхів. Їхні історії також не були простими, тому важливо відзначити ці досягнення". 

Слухачі програми "Жінки в музиці. Чотирнадцять історій" почують музику та історії Гільдеґарди Бінгенської, Франчески Каччіні, Клари Шуман, Етель Сміт, Сесіль Шамінад, Лілі Буланже та Флоренс Прайс, а також Людмили Александрової, Стефанії Туркевич, Жанни Колодуб, Вікторії Польової, Лесі Дичко, Богдани Фільц та Алли Загайкевич.

Наталка Писанка, ведуча UA: Радіо Культура: "Історії жінок в музиці — про соціальні моделі та стереотипи, які не мають національності й актуальні для всіх. У різних країнах і в різні часи суспільство очікувало від жінки відданості дому, сім’ї чи релігії. Амбіції, які виходили за рамки цього сценарію, як і спроби зробити щось інакше, різко засуджувалися, знецінювалися і висувалися за межі видимої історії.  Важко уявити, скільки сил і відваги знадобилося тим небагатьом жінкам, які намагалися йти проти течії. Але вони змогли, і їхній досвід є історією успіху для всіх нас. Можливо, вони надихнуть когось на дії та досягнення, інших — змінити ставлення до себе та свого оточення".

Проєкт "Жінки в музиці. Чотирнадцять історій" виходитиме щоденно о 9:50 та о 18:10 на UA: Радіо Культура.

8 Березня, у Міжнародний жіночий день, за мотивами цих передач слухайте спецпроєкт о 13:00.

Нагадаємо, UA: Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі, у Києві звучить на частоті 97.6 FM. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше