У Німеччині розпочинається 71-й Берлінський міжнародний кінофестиваль

У Німеччині розпочинається 71-й Берлінський міжнародний кінофестиваль

У Німеччині розпочинається 71-й Берлінський міжнародний кінофестиваль

З 1 по 5 березня в онлайн-форматі пройде Берлінський міжнародний кінофестиваль Berlinale. У конкурсній програмі беруть участь 15 стрічок, які змагатимуться за приз фестивалю – Золотого ведмедя.

Переможців міжнародне журі оголосить у п’ятницю, а вручити нагороди планують у червні у межах "другого етапу" фестивалю, на якому, як очікується, зможуть бути фізично присутні гості (9-20 червня).

У 2021 році з 1 по 5 березня програма Berlinale Talents пропонує низку знайомих шанувальникам заходів за участі поважних гостей, на яких можуть бути віртуально присутні 205 запрошених, а також берлінська та міжнародна громадськість, повідомляють організатори. Цьогоріч тема програм Berlinale Talents – "Мрії".

Заходи включно з тими, які зазвичай могли відвідувати лише професіонали, транслюватимуться безплатно на сайті фестивалю.

У програмі для молоді Generation 14Plus буде представлено українську стрічку "Стоп-Земля" режисерки Катерини Горностай. Це її повнометражний режисерський дебют про дорослішання на прикладі історій підлітків у київській школі.

Нагадаємо, що через зростання випадків зараження COVID-19 у Німеччині організаторам кінофестивалю довелося відмовитися від ідеї провести живий захід з 11 по 21 лютого. Тому Берлінале проходить на початку березня в онлайн-форматі.

Крім того, на початку червня пройде ще один мініфестиваль (теж у форматі онлайн), на якому відбудуться кілька світових прем'єр.

Що відомо

  • Берлінале (Берлінський кінофестиваль) – щорічний міжнародний кінофестиваль, який з 1951 року проходить в Берліні. Головна нагорода – "Золотий ведмідь" (ведмідь – геральдичний символ міста).
  • На відміну від Каннського кінофестивалю, Берлінале орієнтований на прогресивний геополітичний кінематограф. Журі приділяє особливу увагу тому, щоб у фестивальній програмі були представлені фільми з усього світу, в тому числі фільми країн колишнього "Східного Блоку".
  • На тогорічному Берлінале відбулася світова прем'єра фільму "Номери" Олега Сенцова в межах програми спеціальних показів Berlinale Special 70.
  • Повнометражний дебют режисерки Катерини Горностай "Стоп-Земля" відібрано до конкурсної програми "Generation" Берлінського міжнародного кінофестивалю 2021 року.

Читайте також

Оголошено конкурсну програму Берлінського міжнародного кінофестивалю

Український авторський фільм про підлітків "Стоп-Земля" відібрано до конкурсної програми Берлінале

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше