Жіноча збірна України з волейболу отримала нового головного тренера. Що про нього відомо

Жіноча збірна України з волейболу отримала нового головного тренера. Що про нього відомо

Жіноча збірна України з волейболу отримала нового головного тренера. Що про нього відомо ФВУ

У федерації анонсували прихід бразильця, але призначили болгарина.

Новим тренером жіночої збірної України з волейболу став болгарський фахівець Владімір Орлов, який працює із чоловічою командою "Локомотіва" з Пловдіву. Про це повідомляє федерація волейболу України.

Деталі угоди із Орловим федерація не повідомила. За інформацією офіційного сайту клубу із Пловдіву, болгарський тренер розпочне роботу зі збірною після закінчення сезону із "Локомотівом".

Саме через перемовини із українською федерацією Орлов пропустив останню гру "Локомотіва" проти "Дунава" (3:2). Проте в клубі анонсували його повернення в Болгарію у вівторок, 2 березня, після чого він допрацює із "Локомотівом" решту сезону.

У федерації волейболу України також зазначили, що керівництво "дотримало слова", адже раніше обіцяли призначення саме іноземного тренера. Хоча півроку тому анонсувало прихід фахівця із Бразилії.

Пошук нового головного тренера жіночої збірної: хронологія подій

  • 2013 - 2020: тренером збірної України був Гарій Єгіазаров, виводив збірну у фінальну частину Євро-2017 та Євро-2019. Перемагав у Суперлізі 2017-го року.
  • 2019: Україна не вийшла з групи на Євро-2019. Федерація волейболу затвердила Єгіазарова тренером після цього результату, але Міністерство молоді та спорту не підтримало продовження контракту з ним.
  • 1 січня 2020 року: контракт з Єгіазаровим завершився.
  • серпень 2020 року: президент ФВУ Михайло Мельник пообіцяв призначення закордонного тренера, заявив, що він буде з Бразилії.
  • 27 лютого 2021: болгарин Володимир Орлов - новий тренер жіночої збірної України.

Які були варіанти у федерації волейболу України?

Мельник після перемоги на виборах в інтерв'ю прес-службі федерацїі волейболу анонсував, що наступним тренером жіночої команди буде бразильський фахівець. Він розповів, що запрошенню іноземного тренера сприяла допомога Україні з боку Міжнародної федерації волейболу, яка профінансує зарплату тренера.

Президент української федерації також повідомив, що неназваного бразильського фахівця було обрано з-поміж 6 кандидатів, серед яких були ще один бразилець, а також двоє італійців, польський і турецький тренери. Болгаринів у розширеному списку федерації волейболу України не було.

"Цей бразилець, поки свідомо не буду називати його прізвище, заради можливості роботи із жіночою збірною України, відмовив більш вигідній з фінансової точки зору пропозиції Ізраїля", - зазначав Мельник.

Через півроку після слів президента федерації команда отримала нового головного тренера. Не бразильця.

Хто такий Владімір Орлов

  • Головний тренер "Локомотіва" (Пловдів) з серпня 2020 року. Під його керівництвом "Локомотів" очолює турнірну таблицю "слабшого етапу" болгарської Суперліги.
  • Орлов більшість тренерської кар'єри був асистентом тренера - працював у юніорській та дорослій збірній Болгарії.
  • Також Владімір Орлов працював із чинним головним тренером "Прометея" Іваном Петковим у болгарській "Маріці" в 2019 році (був його асистентом).

Що далі

  • Наступні матчі жіноча збірна України з волейболу зіграє в травні 2021 року - відбір на Євроволей-2021.
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт