Ізраїльські кардіологи оглянули 70 дітей з Донеччини та Луганщини

Ізраїльські кардіологи оглянули 70 дітей з Донеччини та Луганщини

Ізраїльські кардіологи оглянули 70 дітей з Донеччини та Луганщини

Дітей Донеччини та Луганщини із захворюваннями серця сьогодні оглядали ізраїльські лікарі у Краматорську. Це кардіологи «Дитячого медичного центру Шнайдер» з міста Петах-Тіква.

Ультразвукову діагностику серця одинадцятирічній дівчині з Маріуполя робить ізраїльський кардіолог Аміхай Ротштей. Так в обласному центрі кардіо та рентгеноендоваскулярної хірургії із колегою Вікторією консультують дітей третій день.

- Ми представляємо великий кардіологічний центр з великим досвідом роботи з лікування дитячих вад серця. Почули, що є місце, де діти протягом останніх кількох років не отримують ніякої ані кардіологічної, ані хірургічної допомоги та вирішили допомогти з особистої ініціативи, — говорить лікар-кардіолог «Дитячого медичного центру Шнайдер» Аміхай Роштейн.

Охочих потрапити на консультацію до ізраїльських кардіологів сьогодні понад двадцять. Інна із дворічним Єгором приїхала з Селидового. Каже, у сина вроджена вада серця. Приїхали проконсультуватися з фахівцями. Добиралися півтори години, аби оглянули дитину. Нам сюди ближче їхати, ніж до Києва, — говорить жінка.

Перед консультацією дитям міряють тиск, пульс та роблять кардіограму. Потім починається сам огляд. Процедура триває до тридцяти хвилин.

- У нас були діти, які прийшли з якоюсь серцевою патологією та ми раді були сказати їхнім батькам, що в них нічого не виявлено. Інша частина дітей вже була діагностовано частково. Потрібно було дати рекомендації, щодо подальшого лікування. І були пацієнти, які тільки починають своє лікування. Ми ще не знаємо, чим це закінчиться. Для кожного з дітей ми спробуємо побудувати програму. Одні повинні будуть отримати додаткове обстеження. Є діти, яким потрібно буде робити операції. Ми будемо раді стати частиною цього процесу, — розповідає Аміхай Ротштейн.

Найближчі дитячі відділення кардіохірургії наразі є у Харкові та Києві.

- До 2014 року два великих кардіохірургічні центри були в Донецьку. До початку бойових дій щорічна кількість операцій на відкритому серці дітям, на той момент в інституті ім. Гусака складала близько 150-200. З 2014 року, після того, як обидва центри залишилися на непідконтрольній Україні території, на жаль, діти повністю позбавлені можливості отримання адекватної кваліфікованої кардіохірургічної допомоги тут, — розповідає завідувач Обласним центром кардіо та рентгеноендоваскулярної хірургії Дмитро Узун.

Подібні консультації у Краматорську українські спеціалісти проводять раз на пів року. Потреба є два рази на місяць каже Дмитро Узун. З Ізраїлю кардіологи приїздять сюди вперше.

Загалом за три дні ізраїльські кардіологи безкоштовно оглянули понад сімдесят дітей з Донецької та Луганської областей віком від двох до п’ятнадцяти років.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди