Запоріжжя долучилося до Всеукраїнської акції на підтримку Стерненка

Запоріжжя долучилося до Всеукраїнської акції на підтримку Стерненка

Запоріжжя долучилося до Всеукраїнської акції на підтримку Стерненка
Суспільне Запоріжжя

Запоріжжя долучилося до Всеукраїнської акції на підтримку Сергія Стерненка. Близько сотні містян зібрались опівдні 27 лютого на Майдані Героїв перед будівлею ЗОДА.

До акції долучились представники громадських організацій "Рух опору капітуляції", "Солідарна молодь Запоріжжя", " Сила громад", а також студенти, військові, підприємці, небайдужі містяни.

Запоріжжя долучилося до Всеукраїнської акції на підтримку Стерненка
Запоріжжя долучилося до Всеукраїнської акції на підтримку Стерненка. Суспільне Запоріжжя

Учасники акції висловили своє обурення судовою справою та ув'язненням Сергія Стерненка. Заявили, що направлять звернення до голови Верховної ради України Дмитра Разумкова та Генерального прокурорки Ірини Венедіктової з вимогою визнати переслідування Стерненка проявом політичних репресій проти українських патріотів і оголосити це на найближчій сесії ради.

Що відомо

  • 23 лютого Приморський районний суд Одеси ув'язнив на 7 років та 3 місяці ексочільника одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука. Також суд вирішив конфіскувати половину майна, яке належить засудженим.
  • Справу розглядали протягом майже п'яти років. Стерненку та Демчуку інкримінували викрадення тодішнього депутата однієї з районних рад Одеської області Сергія Щербича та розбійний напад на нього. Також в цій справі ексочільнику одеського "Правого сектору" закидали незаконне зберігання зброї. Натомість обвинувачені називають справу сфабрикованою та побудованою "виключно на заяві Щербича".
  • Колишній лідер одеського "Правого сектору" пов'язує цю справу з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим, оскільки потерпілий Щербич є членом партії мера "Довіряй ділам" та, за словами Стерненка, є другом одеського очільника. Сергій Щербич запевняє, що його викрали, били, катували і вимагали відмовитися від депутатського мандату районної ради. Одним з учасників викрадення, за його словами, був саме Стерненко.
  • Зазначимо, спочатку судді планували оголосити вирок 19 лютого, однак згодом засідання в Приморському районному суді перенесли на 10:00 23 лютого. Зранку в день засідання під стінами суду зібралася акцію на підтримку Стерненка. Люди вимагали "справедливого правосуддя" та виправдувального вироку для Сергія.
На початок