Столичне метро купить нові вагони за кредит ЄБРР

Столичне метро купить нові вагони за кредит ЄБРР

Столичне метро купить нові вагони за кредит ЄБРР
КП Київський метрополітен

Київський метрополітен та Європейський банк реконструкції і розвитку підписали кредитну угоду на суму 50 мільйонів євро. На ці гроші планується оновити парк вагонів метро.

Про це повідомив на своєму Telegram-каналі міський голова Києва Віталій Кличко.

"Ці вагони будуть обслуговувати Сирецько-Печерську лінію столичного метрополітену, на якій до кінця цього року ми плануємо відкрити 2 нові станції метро на Виноградар — "Мостицьку" та "Проспект Правди", – розповів мер.

За його словами, загалом планується придбати 50 нових вагонів, повідомляється на сайті КМДА.

"Це, фактично, 10 поїздів столичної підземки. Сподіваюся, що до кінця цього року ми укладемо контракт на придбання нових вагонів для столичного метро. За умовами кредитування місто отримає від ЄБРР розстрочку платежу на 12 років", – додав мер столиці.

Як зазначив Кличко, нині парк київського метрополітену складає 800 вагонів. Близько 100 з них перебувають у критичному стані та потребують оновлення у найближчі 3-4 роки. За допомогою кредиту від ЄБРР планується оновити половину застарілого рухомого складу.

Також мер повідомив, що станом на кінець лютого вже розроблено понад 700 метрів із 1,3 кілометра тунелю під землею в напрямку метро "Сирецька". Також продовжується зведення тунелю між майбутніми станціями "Мостицька" та "Проспект Правди".

Що відомо

  • У столичному метрополітені 17 лютого розпочали розміщення автоматичних дефібриляторів.
  • Вагоноремонтний завод Київського метрополітену уперше самостійно провів модернізацію рухомого складу. Новий потяг буде курсувати синьою лінією київського метро.
  • У 2021 році на станціях столичного метрополітену планується встановити 305 камер відеоспостереження, частина з яких матиме функцію розпізнавання облич та термального скринінгу.
  • На станціях київського метрополітену встановлять годинники, що показуватимуть час до прибуття поїзда метро. Станом на 31 грудня, такі дисплеї встановлено на станції "Контрактова площа".
На початок