Сотня розігнаних вечірок і десятки затриманих. Як Ізраїль святкує Пурім попри карантин

Сотня розігнаних вечірок і десятки затриманих. Як Ізраїль святкує Пурім попри карантин

Сотня розігнаних вечірок і десятки затриманих. Як Ізраїль святкує Пурім попри карантин
AP

Поліція Ізраїлю розігнала понад 100 вечірок і заходів на честь свята ПурімЄврейське свято, установлене на честь цариці Естер й на згадку про порятунок перських євреїв від винищування їх Аманом, улюбленцем перського царя Ахашвероша, який взяв їх у полон після штурму. Естер була взята в гарем царя, стала його улюбленою бранкою, а потім дружиною. Довідавшись про задуми Амана знищити євреїв, вона посприяла єврейському повстанню, під час якого протягом однієї ночі було вбито близько 75 тисяч осіб неєврейського походження. Діти цього дня перевдягаються в Естер і читають їй молитву. Також цього дня обмінюються подарунками, зокрема солодощами. по всій країні. У ході святкувань десятки й сотні людей зібралися всупереч карантинним обмеженням, порушивши загальнонаціональну комендантську годину.

Як пише The Times of Israel, за словами офіційних осіб, святкові урочистості були перервані в Єрусалимі, Бейт-Шемеші, Хайфі, Тель-Авіві, Ашдоді, Реховоті й інших містах. Десятки людей були заарештовані або затримані. Поліція оштрафувала як учасників, так і організаторів заходів.

Співробітники поліції повідомили, що, на їхню думку, ще десятки подій не були виявлені копами.

Святкування Пуріму в Ізраїлі
Святкування Пуріму в Ізраїлі. AP

25 лютого стало першою серед трьох діб комендантської години, оголошеної урядом на час святкування свята Пурім з четверга по суботу (з 25 по 27 лютого). Між 20:30 і 05:00 у ці дні ізраїльтянам забороняється виходити на понад кілометр від свого будинку, їм заборонено збиратися разом або відвідувати чужі будинки.

Святкування Пуріму в Ізраїлі
Святкування Пуріму в Ізраїлі. AP

Уранці 26 лютого поліція повідомила, що за порушення в першу ніч комендантської години було накладено близько 2,5 тисяч штрафів.

"В Ізраїлі не було міста, в якому б ми не бачили порушень. Усі ми знаємо про наслідки масових зібрань, але все ще є люди, готові наразити на небезпеку себе та свої родини й залишити нас під обмеженнями. Ті, хто говорить: "Що ви хочете, я вакцинована", не розуміють, що вони досі можуть переносити вірус і заразити своє оточення", — сказав керівник слідчого відділу поліції Зів Сагів.

Святкування Пуріму в Ізраїлі
Святкування Пуріму в Ізраїлі. AP

Для забезпечення дотримання комендантської години правоохоронні органи розмістили блокпости у 24 місцях по всій країні, а дороги патрулюють сотні поліцейських машин. Міністр охорони здоров'я Йоель Едельштейн уранці 26 лютого звернувся до ізраїльтян, попросивши не відвідувати вечірки.

"Я звертаюся до жменьки людей, які можуть нашкодити всім нам: зупиніться. Залиште вечірки доти, допоки не зупиниться коронавірус. На цей раз відмовтеся від хасидських вечірок. Релігійний указ про веселощі під час свята не повинен здійснюватися коштом суспільства", — написав він у Twitter.

Святкування Пуріму в Ізраїлі
Святкування Пуріму в Ізраїлі. AP

Очікується, що уряд заборонить роботу громадського транспорту в Єрусалимі 27-28 лютого, аби не допустити, щоб гуляки поїхали до міста на святкування останнього дня Пуріму, який традиційно відзначається в Єрусалимі й Цфаті.

Після святкових зборів під час Пуріму у 2020 році, який припав на початок пандемії COVID-19, в Ізраїлі стався стрибок випадків захворювання на коронавірус. Пурім зазвичай відзначається костюмованими вечірками, а також великими трапезами з великою кількістю напоїв. На заходах разом збираються друзі й родини.

Що відомо

  • У столиці Ізраїлю Тель-Авіві провели один з перших культурних заходів майже за рік - концерт співачки Нуріт Галрон для людей похилого віку. Однак потрапити на концерт могли тільки вакциновані або люди, які перехворіли на COVID-19.
  • Влада Ізраїлю вирішила послабити карантинні обмеження, введені через поширення коронавірусу, на тлі ефективності вакцинації населення.
  • Уряд Ізраїлю може відкрити торговельні центри, басейни, спортивні зали та готелі, проте відвідувати їх зможуть лише ті громадяни, які зробили щеплення від COVID-19.
  • В Ізраїлі всупереч карантинним обмеженням на похорон рабина зібралися 10 тисяч людей. Місцева поліція повідомила, що не стала втручатись, щоб уникнути кровопролиття.

Читайте також

Єрусалим уперше за 6 років засипало снігом

На початок