«Реакцій з боку здоров’я не було»: на Полтавщині продовжують вакцинувати медиків

«Реакцій з боку здоров’я не було»: на Полтавщині продовжують вакцинувати медиків

«Реакцій з боку здоров’я не було»: на Полтавщині продовжують вакцинувати медиків
Кременчуцька міська рада

100 людей на Полтавщині щепили від коронавірусу за другий день вакцинації. Усі вони – медики із Кременчука. Із ранку у місті працювала бригада полтавських лікарів, повідомила заступниця Кременчуцького міського голови Ольга Усанова.

Під час першого етапу щеплень на Полтавщині працюватимуть дві медичні бригади – полтавська та кременчуцька. Медиків останньої поки навчають.

Щеплення вакциною AstraZeneca зроблено завідувачу відділення анестезіології та інтенсивної терапії КПМП Кременчуцька перша міська лікарня ім.О. Богаєвського Дмитру Лежньову.
Щеплення вакциною AstraZeneca зроблено завідувачу відділення анестезіології та інтенсивної терапії КПМП Кременчуцька перша міська лікарня ім.О. Богаєвського Дмитру Лежньову. Суспільне Полтава

Почуває себе добре й перший вакцинований на Полтавщині – 26-річний інфекціоніст Роман Пономаренко. Щеплення від коронавірусу йому зробили 25 лютого.

"На вихідних вакцинувати не будуть. Наступний візит цієї мобільної бригади запланований на 2 березня, на вівторок. Заплановано завершити навчання нашої мобільної бригади. Станом на сьогодні – це 4 чи 5 березня. Поки що все йде нормально, якихось реакцій з боку здоров’я наших медичних працівників не було. Сподіваємося, що все буде добре. Настрій у них там позитивний", каже заступниця Кременчуцького міського голови Ольга Усанова.

"Дискомфорт у руці був приблизно біля двох годин, як при звичайному внутрішньом’язовому щепленні. Він швидко минув і мене це більше не турбувало. Після вакцинації минуло більше, ніж доба. Я навіть для цікавості переміряв температуру тіла, вона нормальна. Інших реакцій тіла в мене не було. Був деякий момент – дискомфорт у руці, як від звичайного внутрішньом’язового щеплення. Так само перепитував колег, яким проводили вакцинацію. Ні в кого нічого не відзначається. Ніяких небажаних ефектів", говорить перший вакцинований на Полтавщині Роман Пономаренко.

Загалом 25 лютого у Полтаві щеплення зробили 70 медикам. У жодного побічних реакцій не було, розповів прессекретар голови обласної адміністрації Максим Ковальов.

Вакцину до Полтави доставили 24 лютого. Понад 19 тисяч доз зберігають в обласному Центрі дитячої імунології. Препарат індійського виробника діє близько 9 місяців. Щеплюють нею безкоштовно та добровільно.

Нагадаю, під час першого етапу вакцинації на Полтавщині щеплення мають зробити понад 6 700 людей, серед них близько 4 тисяч медиків. Це працівники мобільних бригад із вакцинації, медики «швидких», ті, хто лікують пацієнтів із COVID-19, а також працівники та літні люди зі спеціалізованих інтернатних закладів.

Загалом в Україні людей вакцинуватимуть у п’ять етапів.

На початок