На Кіровоградщині в будинку культури вода заливає глядацьку залу та бібліотеку

На Кіровоградщині в будинку культури вода заливає глядацьку залу та бібліотеку

На Кіровоградщині в будинку культури вода заливає глядацьку залу та бібліотеку
Суспільне: Кропивницький

У будинку культури в селі Созонівка Кропивницького району тече дах. Під час снігу та дощу вода потрапляє у приміщення на другому поверсі, бібліотеку та глядацький зал на першому. Площа будинку культури – півтори тисячі квадратних метрів. Суспільне дізнавалося чому дах не ремонтують і скільки на це потрібно грошей.

Площа глядацького залу зі сценою 700 квадратних метрів. Він вміщує 650 людей. "Будинок культури побудували у 1971 році і за ці роки ми робили косметичний ремонт. Частину даху зробили, це коштувало 100 тисяч. Робилося це 5 років назад. Під час дощів, танення снігів вода потрапляє в глядацьку залу", розповіла директорка будинку культури Галина Дігтяр.

Тече вода зі стелі і у коридорі другого поверху. Тут розташовані приміщення, де діти займалися у гуртках, і сільська бібліотека. "Щорічно бібліотеку відвідують більше трьох тисяч відвідувачів. Шістсот читачів, а на масові заходи приходить набагато більше. Але зараз, на жаль, я веду свою роботу або онлайн, або ходжу під хатами і в школу", сказала бібліотерка Ніна Тихомирова.

На даний час заняття гуртків проходять у школі. Там займається народний хор "Нива", вокальна група "Молодички". Дитячий танцювальний колектив займається у малій школі, в приміщенні дитячого садочка. "Тут дуже мало місця. У будинку культури, де ми займалися, було набагато зручніше. Там є килимки, станки", — розповіла вихованка хореографічного гуртка Анна Івченко.

Директорка будинку культури показала звернення щодо ремонту даху. "Щороку по два рази на рік я зверталася до сільської ради, до голови сільської ради – розпорядника коштів. Зверталася в районний будинок культури, до дослідної станції, депутатів районної ради. Всі говорили — так як наша сільська рада дотаційна, коштів не вистачає".

За словами старости села Созонівка Віктора Колінька, щоб відремонтувати будинок культури потрібно 12-14 мільйонів гривень. "За ці гроші зробити капітальний ремонт, закупити нове, сучасне обладнанння, щоб для молоді, старшого покоління був культурний простір. Нині ми активно ведемо перемовини з грантодавцями, з фондами щодо його відновлення".

Голова Великосеверинівської громади Сергій Левченко додає — ремонт Созонівського будинку культури планують розпочати наступного року. "За один бюджетний рік ми не зможемо вирішит цю проблему. Якщо у нас все вийде і ми отримаємо грантові кошти, то з депутатським корпусом ми завжди зможемо переглянути наш бюджет, для того, щоб додати співфінансування".

Читайте також

  • На Кіровоградщині перевірили незареєстрований реабілітаційний центр
  • У Кропивницькій райлікарні можуть відключити воду та електроенергію
На початок