У Дніпрі вшанували пам’ять загиблих жителів Криму, які чинили опір російській окупації

У Дніпрі вшанували пам’ять загиблих жителів Криму, які чинили опір російській окупації

У Дніпрі вшанували пам’ять загиблих жителів Криму, які чинили опір російській окупації

У дніпровському музеї АТО містяни разом з істориками та представниками кримськотатарського меджлісу згадували про події 7-річної давнини – 26 лютого 2014 року жителі Автономної Республіки Крим вийшли на мітинг у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.

Учасники заходу також вшановували пам’ять загиблих під час мітингу.

Історикиня Світлана Каюк каже: репресії в анексованому Росією Криму тривають і нині.

«Вшановуємо пам’ять тих, хто постраждав у той день в Криму на цьому мітингу, і тих, хто постраждав уже після того, тому що арешти учасників мітингу почалися одразу після російської окупації. Арешти у Криму тривають досі і, як правило, під ці арешти та репресії підпадають кримські татари, які не задоволені окупацією Росії, і це висловлюють. Саме таку дату ми сьогодні згадуємо для того, щоб пам’ятати, що Крим є з нами», – сказала вона.

Що відомо

  • 26 лютого в Україні День спротиву окупації Криму. 7 років тому в Сімферополі під Верховною Радою пройшла акція близько 10 тисяч українців та кримських татар під гаслом «Крим – це Україна». У відповідь, в ніч з 26 на 27 лютого, російські військові захопили будівлю Верховної ради АРК та владу у Сімферополі й призначили на 1 березня так званий «референдум» про приєднання Криму до Російської Федерації.
  • Анексія Криму стала початком збройної агресії Росії проти України. Сфальсифікований «референдум», який відбувся 16 березня, не визнали у ряді країн, Генеральній асамблеї ООН, Європейському союзі та ОБСЄ.

Читайте також

Ширилися чутки, що зі Львова їдуть «поїзди дружби». Як відбулася анексія Криму, згадують переселенці

На початок