У Рівненській громаді розробляють концепцію зелених зон

У Рівненській громаді розробляють концепцію зелених зон

У Рівненській громаді розробляють концепцію зелених зон
Суспільне Рівне

У Рівному ініціатори створення так званої "Зеленої стежки" шукають однодумців. Аби знайти їх і зібрати пропозиції до майбутньої концепції розвитку зелених зон, 26 лютого у Майстерні міста організували круглий стіл.

Ініціатори створення "Зеленої стежки" запросили експертів, щоб обговорити пропозиції до майбутньої концепції. Йдеться про облаштування мережі велопішохідних шляхів у зелених зонах Рівненської громади.

У Рівненській громаді розробляють концепцію зелених зон
Суспільне Рівне

"Коли буде опрацьоване перше бачення проєкту цього документу, буде більш детально обговорюватися з мешканцями. А сьогодні ми просто починаємо цю роботу. Вона на рівні ідеї була, на рівні ініціативної групи, і навіть виграла чи Громадський бюджет, чи фінансування, але реалізація її була... Важливо, щоб все в деталях було прописано, – пояснює представниця ініціативи "Сад історій в Рівному", депутатка Рівнеради Оксана Майборода.

Громадська ініціатива “Сад історій в Рівному” та коаліція громадських організацій "Рада реформ Рівного" і зініціювали проєкт. Першим кроком натхненники називають розробку концепції розвитку зелених зон.

"Якісь люди завжди є авторами конкретних дій. Думаю, що сьогодні я зміг вмотивувати як мінімум 4-5 людей, які все-таки долучаться і напишуть цей фінальний документ. Ключова стежка як концепція повинна бути кроссекторальна, довготривала і комплексна. Ми не можемо реалізовувати маленькі шматочки, не маючи загального бачення", – коментує архітектор, депутат Рівнеради Дмитро Котляров.

Концепція розвитку зелених зон має стати підставою чиновникам і депутатам для внесення змін до містопланувальних документів та, власне, будівельних робіт, – уточнює він.

"Місто Рівне знаходиться не в дуже хорошому стані щодо озеленення. Є офіційні дані, що в нас не відповідає норма площі зелених насаджень на одного жителя. І в нас навколо міста практично відсутній зелений пояс. Те, що було запропоновано, я вважаю абсолютно доцільним", – уточнює кандидат біологічних наук, доцент НУВГП Віталій Володимирець.

Але, зауважує науковець, концепція має бути підкріплена юридичними документами. Проєкт повинна напрацювати робоча група з архітекторів, дизайнерів і небайдужих рівнян.

На початок