Запорізька медицина може допомогти економити на трансплантації органів

Запорізька медицина може допомогти економити на трансплантації органів

Запорізька медицина може допомогти економити на трансплантації органів
Суспільне Запоріжжя

Понад два мільярди гривень щороку витрачається з державного бюджету на закордонні операції з пересадки органів українцям.

Про це сьогодні повідомив генеральний директор Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України Василь Стрілка - під час зустрічі у Запоріжжі на тему розвитку регіональної трансплантології. За його словами, ці кошти можна використовувати більш ефективно, надаючи допомогу українській медицині.

"Ми зі свого боку, як Міністерство охорони здоров'я, як держава, гарантуємо оплату усіх послуг з трансплантації, які будуть надані в лікарнях, закладах охорони здоров'я, громадянам України без прив'язки , де ці громадяни проживають, які приїжджають до Запорізької обласної лікарні і їм виконується операція. Ці операції повністю покриваються з державного бюджету."

Запорізька медицина може допомогти економити на трансплантації органів
Суспільне Запоріжжя

Учасники дискусії - представники медичних закладів Запоріжжя та районів області - наголосили на недостатній обізнаності громадян у питаннях попереднього отримання згоди на трансплантацію органів. Також обговорили рівень оплати профільних медиків та проблеми з обладнанням у лікарнях, які надають послуги з пересадки органів.

На думку директора ДУ "Український центр трансплант-координації" Дмитра Коваля, трансплантація органів - це верхівка медицини. І для налагодження системи в Україні на місцевому рівні потрібен час:

"Ми розуміємо, що для того аби запрацювала ця система так як нам хотілося б повинен пройти певний час. Ми впевнено крокуємо до поставлених цілей і задач. І сподіваюсь, що з допомогою фахівців Запоріжжя нам це дуже вдало вдасться."

Професор, завідувач кафедри госпітальної хірургії ЗДМУ Олександр Никоненко розповідає, що Запоріжжя уже давно вписане в історію трансплантацій:

"Я вже давно у цій програмі, якщо згадати, то ще з 90 років, коли ми в Запорізькій області першими почали розвивати цей напрямок, але я вперше бачу, що робляться реальні кроки нам на зустріч. І це дуже важливо, адже це додаткове фінансування, котре можуть тепер отримувати лікарні, це увага до цієї проблеми, і це надає надію, що нам вдасться відновити трансплантологію у Запоріжжі, котра була у нас, і була непогана, та розвиватись надалі."

Читайте також:

  • Уряд затвердив порядок використання біоімплантатів в Україні
На початок