Мешканці трьох селищ Запорізької області зібрались у Кушугумі

Мешканці трьох селищ Запорізької області зібрались у Кушугумі

Мешканці трьох селищ Запорізької області зібрались у Кушугумі

Мешканці одразу трьох селищ Запорізької області зібрались сьогодні в Кушугумі. Обговорювали питання майбутнього об’єднання Балабиного, Кушугума та Малокатеринівки в одну територіальну громаду з центром у Кушугумі.

Понад ста п’ятдесяти мешканців селищ Кушугум, Балабине та Малокатеринівка зібрались на кушугумському стадіоні. Основне питання, яке розглядали сьогодні – можливість об’єднання цих трьох населених пунктів у одну об’єднану територіальну громаду.

Ніна Пічковська, уродженка Балабиного

Ніна Пічковська, уродженка Балабиного

"Я мешканка Кушугума, але працюю в Балабиному. І все моє життя проходить там. І я народилася в Балабиному. Тому я дуже переживаю за статус Балабиного, переживаю за життя Балабиного. Скільки спілкуємось з нашим населенням, скільки я спілкуюся зі своїми знайомими, всі ми тільки за те, щоб у нас була об’єднана велика дружна громада, в яку входило б тільки наших три села: Балабине, Кушугум, Малокатеринівка", - зазначила уродженка Балабиного Ніна Пічковська.

Тамара Толматова, працівниця Балабинської гімназії «Престиж»

Тамара Толматова, працівниця Балабинської гімназії «Престиж»

Працівниця Балабинської гімназії "Престиж" Тамара Толматова також підтримує майбутнє об’єднання громад: "Звичайно ми за об’єднання. Тому, що якщо ми об’єднаємо декілька сіл, то у нас буде дуже більше, набагато більше перспектив розвитку".

"За" об’єднання в одну територіальну громаду виступили і присутні мешканці Малокатеринівки.

Ігор Кірсік, житель Малокатеринівки

Ігор Кірсік, житель Малокатеринівки

"Ми за об’єднання громади: Балабине, Кушугум, Канкринівка. І, я думаю, що ми там бачимо тільки плюси. Мінусів буде менше, чим плюсів. Якщо люди бояться, треба просто проводити інформацію, доводить до людей, об’яснять і щоб люди розуміли, що це великий плюс, якщо громада буде об’єднана",- каже житель Малокатеринівки Ігор Кірсік.

Сергій Лукін, мешанець Кушугума

Сергій Лукін, мешанець Кушугума

А от думки кушугумців різняться. Мешанець Кушугума Сергій Лукін виступає "за" майбутнє об’єднання селищ: "Однозначно я виступаю "за" об’єднання громади. Громад – трьох селищ. Я вважаю, що це рішення вже явно «перезріло» і ми дуже багато втратили з 2016 року. На жаль, особисті амбіції нашого селищного голови не дозволили зробити це об’єднання раніше. Але я вважаю, чим швидше ми прийдемо до спільного рішення, тим краще буде для всіх жителів селищ. З урахуванням децентралізації, в місцевих бюджетах з’явились гроші на благоустрій та на різноманітні інші закупівлі. І, на жаль, кожний голова вважає, що він може використовувати гроші більш правильно, більш доцільно. Ну, і відповідно, цілком можливо, що якось на цьому заробляти".

Степан Шичок, депутат Кушугумської селищної ради

Степан Шичок, депутат Кушугумської селищної ради

А депутат Кушугумської селищної ради Степан Шичок – проти: "Моя позиція – я проти. Тому, що, крім того, що ми свій бюджет будемо ділити ще із двома населеними пунктами, ми ще і до того ж не отримаємо ніяких субвенцій від держави. Тому, що ми - селище".

Свою позицію висловили і голови селищних рад.

Володимир Сосуновський, голова Балабинської селищної ради

Володимир Сосуновський, голова Балабинської селищної ради

"Уже принцип такий: є перспективний план і об’єднання хоч так, хоч так. Але ми вже будемо впевнені, що ми йдемо нашою громадою, Кушугумовською: Балабине, Кушугум, Малокатеринівка. Мінрегіон рисує як: він рисує те питання і території об’єднуються по цим критеріям – по економічним критеріям, показникам, де громада буде дійсно спроможною. Якщо у нас Балабине, Кушугум – спроможна громада. Але, я розумію, вони взяли – дорисували ще Новоолександрівську громаду. Тоді вона більш спроможна становиться. Але ми і без неї бачимо нормальний формат розвитку нашої території", - розповів голова Балабинської селищної ради Володимир Сосуновський.

За словами голови Малокатеринівської селищної ради Людмили Волик, з селища Макокатеринівка приїхало понад шістдесяти осіб, які одноголосно виказують свою думку за об’єднання в Кушугумську територіальну громаду.

Людмила Волик, голова Малокатеринівської селищної ради

Людмила Волик, голова Малокатеринівської селищної ради

"Дуже прикро, що зараз ігнорують Малокатеринівку. Так, в нас дійсно невеликий бюджет, але з трьохсот двадцяти тисяч, коли це було у 2015 році, бюджет у нас уже виріс до мільйона сто. На сьогодні ми потихеньку розвиваємось, у нас розвивається інфраструктура, розвиваються об’єкти будівництва. Процес децентралізації вже запущений. Його повернути, зупинити неможливо. Я думаю, коли ми об’єднаємось всі три селища, то ми не втратимо нічого", - каже голова Малокатеринівської селищної ради Людмила Волик.

Галина Загребельна, голова Кушугумської селищної ради

Галина Загребельна, голова Кушугумської селищної ради

"Сьогоднішнє зібрання, так, на нашій території. І я думаю, що це символічно. Бо саме Кушугумська селищна рада буде центром майбутньої громади. Сьогодні на нашому стадіоні представники трьох селищ – Балабиного, Кушугуму та Малокатеринівки. Сьогодні ми просто розкажемо, що чекає майбутню громаду, адже ми вийшли на фінішну пряму. Восени ми будемо проводити обов’язково вибори. Громада буде у форматі трьох селищ: Балабине, Кушугум та Малокатеринівка. Інших варіантів просто немає і вони нам не потрібні", - висловила свою позицію голова Кушугумської селищної ради Галина Загребельна.

Нагадаємо, нові об’єднані територіальні громади мають створювати лише за перспективним планом, який розроблятиметься облдержадміністрацією та затверджуватиметься Кабінетом Міністрів України.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди