«Для здоров’я номер один»: полтавські лижники-ветерани щодня тренуються у дендропарку

«Для здоров’я номер один»: полтавські лижники-ветерани щодня тренуються у дендропарку

«Для здоров’я номер один»: полтавські лижники-ветерани щодня тренуються у дендропарку
Суспільне Полтава

До 15 кілометрів щодня пробігають полтавські лижники-ветерани Володимир Москаленко та Олександр Тіщенко. Так готуються до змагань і підтримують себе у формі.

Коли випадає сніг, на тренування виходять за будь-якої погоди. Лижний сезон, кажуть спортсмени, починається приблизно в грудні і триває щонайменше чотири місяці. Нині готуються представляти Полтавщину на всеукраїнських змаганнях.

Олександр Тіщенко показує спорядження
Олександр Тіщенко показує спорядження. Суспільне Полтава

"Що мороз, що вітер, що дощик – це все приємна погода для нас", говорить лижник Олександр Тіщенко.

56-річний полтавець Олександр Тіщенко на лижах із дитинства. Перші, каже, подарував батько задля розваги. А нині чоловік лижним спортом займається щодня.

"Перші були санки, а потім уже й лижі. Тобто, ще до школи я навчився кататися на лижах", згадує лижник Олександр Тіщенко.

Полтавські лижники-ветерани щодня тренуються у дендропарку
Полтавські лижники-ветерани щодня тренуються у дендропарку. Суспільне Полтава

Тренування починає близько 10 ранку. За кожне проходить 10–15 кілометрів.

"Зазвичай це десь близько однієї години. До цього – гімнастичні вправи, так звана розминка, а потім бігова підготовка. Вона по-різному складається, більш насичена, швидкісна або більш повільна", каже лижник Олександр Тіщенко.

На тренування у полтавський дендропарк Олександр виходить сам, або із товаришем – Володимиром Москаленком.

Володимир Москаленко
Володимир Москаленко. Суспільне Полтава

Володимиру Яковичу 74, цим спортом займається майже пів життя.

"Тренування відбувається 365 днів на рік. Влітку кроси, біг на лижоролерах, у мене лижоролери є. Імітація з палками і так далі, плавання. А до осені посилюється тренування. Взимку, звісно, лижі. Найкращий варіант – коли є сніговий покрив, а коли лід, то не дуже добре", розповідає лижник Володимир Москаленко.

У дендропарку їздять колами – по спеціальних доріжках.

В 2021 році полтавська команда посіла перше місце серед ветеранів, українських команд
В 2021 році полтавська команда посіла перше місце серед ветеранів, українських команд. фото В. Москаленко

"Самі ми це все накатуємо. Звісно, хотілося б, щоб був всюдихід чи мотосани для дендропарку", говорить лижник Володимир Москаленко.

"Це тренувальний комплект. Лижа достатньо легка, може якийсь кілограмчик важить. І черевик десь так. Лижа пластикова, спеціальний пластик, змазується парафіном, щоб ковзала, щоб швидше їхали лижі.Вони дуже легко взуваються", каже лижник Олександр Тіщенко.

Обоє лижників – в обласній збірній ветеранів спорту. Нині готуються до наступних всеукраїнських змагань, а два тижні тому привезли нагороди зі Львівщини.

"Полтавська команда посіла перше місце серед ветеранів, українських команд. В команді було шість людей: одна жінка і п’ять чоловіків. Була естафета. Був вільний стиль, класичний стиль. По очках у нас вийшло перше місце. Нам дали кубок, медалі і грамоти", говорить лижник Олександр Тіщенко.

На початок