Біля пам'ятника Жукову у Харкові вночі помічають поліцію: що кажуть в управлінні

Біля пам'ятника Жукову у Харкові вночі помічають поліцію: що кажуть в управлінні

Біля пам'ятника Жукову у Харкові вночі помічають поліцію: що кажуть в управлінні
Telegram/ХХ

Поліцейські Харкова не брали пам'ятник Георгію Жукову під цілодобову охорону. Силовики, яких містяни зустрічають біля постаменту, патрулюють район.

Про це, коментуючи появу світлин з машинами силовиків біля пам'ятника, Суспільному розповіла речниця поліції регіону Оксана Калмикова.

"Для належного забезпечення громадського порядку, оперативного припинення конфліктів на підґрунті подій, пов'язаних з ім'ям Жукова, маршрути поліції наближені до пам'ятника. Також здійснюється патрулювання по проспекту Григоренка", — повідомила Калмикова.

Біля пам'ятника Жукова у Харкові помічають вночі поліцію: що кажуть в управлінні
Telegram/tipichnoextz

Світлини, на яких кілька машин поліції вночі стоять біля пам'ятника радянському маршалу, публікують користувачі соцмереж. Перша світлина з'явилась у міських Telegram-каналах 23 лютого — напередодні сесії Харківської міськради, під час якої проспекту Григоренка втретє повернули прізвище Жукова. Фотографії з машинами поліції біля постаменту публікували також і протягом наступних двох днів.

Що відомо

  • 2 червня 2019 року бюст Жукова з постаменту скинув наптов противників зїзду партії "Довіряй ділам". 11 липня, за ініціативи мера Харкова Геннадія Кернеса, погруддя відновили. У листопаді 2019 та у травні 2020 років пам'ятник обливали червоною фарбою.
  • На запит представника громадської організації "Світанок" Вадима Позднякова у Міністерстві культури відповіли, що 24 грудня 2019 року було винесено наказ "Про невключення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України пам'ятника Г. К. Жукову на проспекті Григоренка у м. Харкові". За законом про декомунізацію він має бути демонтований, стверджує Поздняков.
  • 24 лютого 2021 року Харківська міська рада втретє повернула проспект Жукова на мапу Харкова.
  • 25 лютого 2021 року представники партії "Європейська солідарність" оскаржили перейменування проспекту Григоренка на Жукова у Харківському окружному адмінсуді.
На початок