Тракторист, який "щось зливав" у полі на Рівненщині, втік від екоінспекторів

Тракторист, який "щось зливав" у полі на Рівненщині, втік від екоінспекторів

Тракторист, який "щось зливав" у полі на Рівненщині, втік від екоінспекторів
Державна екологічна інспекція Поліського округу

На Рівненщині працівники Держекоінспекції виявили чоловіка, коли той зливав невідому речовину на полі. Дію розцінили як забруднення ґрунту та викликали поліцію, – йдеться у повідомленні пресслужби Державної екоінспекції Поліського округу.

Чоловіка вдалося сфотографувати, проте він поїхав з місця події, щойно помітив екоінспекторів. У сільській раді пояснили: тракторист, ймовірно, удобрював поля відходами з коров'ячої ферми.

Що ж сталось

Інцидент трапився на полі поблизу села Іллін Бабинської тергромади Рівненського району. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища їхали на відпрацювання до сільської ради та помітили чоловіка на тракторі, який з цистерни зливав на поле невідому речовину темного кольору.

"Чоловік злив якусь забруднюючу речовину на площу 265 квадратних метрів. Він поїхав з місця події, щойно побачив екологів. Проте, працівники встигли сфотографувати його, номерний знак трактора та викликали поліцію", – розповів Суспільному начальник управління екологічного контролю в області Сергій Пашковський.

Вилив невідому речовину: на Рівненщині шукають чоловіка за забруднення земельної ділянки
Державна екологічна інспекція Поліського округу

Наслідки вивчають

Він додав, що екологи також зробили проби ґрунту, аби лабораторно встановити ступінь забруднення землі та речовину, якою це зробили.

"Там певна процедура – тільки ґрунт сушиться п’ять днів по методиці, і тільки після того проводяться дослідження на вміст речовин, що взагалі це було. Тобто, це знову ж таки питання в часі – чи було там перевищення чи ні. Є такий факт, трактор виїжджав, зливав незрозуміло що, поліція займається. Якщо забруднення підтвердиться, буде порушена кримінальна справа", – зазначив Сергій Пашковський.

Вилив невідому речовину: на Рівненщині шукають чоловіка за забруднення земельної ділянки
Державна екологічна інспекція Поліського округу

Начальник уточнив, що вони готують матеріали до правоохоронних органів для встановлення винної особи та сприяння у притягненні її до адміністративної та, можливо, кримінальної відповідальності.

Як коментують в селі

Журналісти Суспільного зв'язалися з головою Бабинської ТГ Володимиром Бойко. Про випадок він не знав.

"Припускаю, що це ТОВ "ВЗП імені Воловікова" вивозять від корів гноянку на поля. Це не приватні, є таке підприємство. Від корів є відходи тверді – гній, а є рідкі – гноянка. То вони гноївку вивозять і виливають на поля, які вони обробляють, як добриво. Я в цьому нічого такого грішного не бачу", – розповів Володимир Бойко.

Голова уточнив, що на момент розмови із Суспільним якраз їхав у Держекоінспекцію по іншій справі та пообіцяв уточнити, що відбулося.

"Як я раніше і думав, це справді тваринні відходи. Екоінспекція проведе перевірку та зробить аналізи. Може бути, що там концентрація велика і порушення може бути ", - повідомив голова Бабинської ТГ.

Журналісти зателефонували до товариства за вказаним у відкритих джерелах номером телефону, проте на дзвінок ніхто не відповів. Суспільне залишає право висловити позицію його представниками, якщо вони виявлять таке бажання та зв'яжуться з редакцією у будь-який зручний спосіб.

На початок