На Закарпатті є запас ліжко-місць для хворих на СOVID-19, — Ігор Шинкарюк

На Закарпатті є запас ліжко-місць для хворих на СOVID-19, — Ігор Шинкарюк

На Закарпатті є запас ліжко-місць для хворих на СOVID-19, — Ігор Шинкарюк
Суспільне Закарпаття

Найбільше випадків COVID-19 з початку пандемії зареєстрували на Закарпатті за минулу добу – це 654 захворювання, що перевищує кількість, підтверджену напередодні на 265 випадків. Про це станом на сьогоднішній ранок сказала головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик. 13 людей померли. Загалом на Закарпатті підтверджені понад 38,5 тисяч випадків COVID-19. 869 закарпатців померли від ускладнень хвороби.

88 ліжок з 90 зайняті хворими на COVID-19 в обласній інфекційній лікарні, каже директор закладу Михайло Поляк.

"2-3 ліжка залишилося, ми можемо 2 або 3 хворих госпіталізувати, яких ми мусимо госпіталізувати, коли їх нам привозять і ми мусимо класти. Реанімація у нас невелика, на 6 ліжок, і вона повністю заповнена. Останній час більше приймаємо хворих, ніж виписуємо", — сказав Михайло Поляк.

В Ужгородській районній лікарні заповнені майже 90 % ліжок, каже головний лікар Олег Голуб. За його словами, наступного тижня розгортатимуть ще 30.

"Зараз в реанімації в нас розгорнуто 6 ліжок, перебуває шестеро хворих. На сьогоднішній ранок у нас 88 хворих на COVID-19. Щодня ми виписуємо приблизно 6 або 8 чоловік, і стільки ж приймаємо", — пояснив Олег Голуб.

Не залишилося вільних місць у реанімації обласної лікарні, каже головний лікар Юрій Яцина. Загалом, у ковідному відділенні перебуває 110 пацієнтів.

"Маємо зараз таку ситуацію: пацієнтку потрібно класти до реанімації, а там не має місця, — прокоментував лікар. — Тобто наступив той критичний період, коли потрібно обирати між пацієнтами: кому давати кисень, а кому ні. Лікарі вже в нас знесилені, ми зараз терміново будемо додавати кількість лікарів у бригади: якщо поступає 10 хворих за одну годину, то їх потрібно подивитися і призначити лікування, а ще у стаціонарі 100 хворих".

69 ліжок із хворими на COVID-19 розгорнуто в Закарпатському Центрі легеневих хвороб, каже директор закладу Василь Скрип.

"Ми готуємося додати ще 20 ліжок, будемо мати 90, — сказав лікар. — Найбільша наша проблема у потужності реанімації: там зараз знаходиться 6 хворих на шести ліжках, з них троє на інвазійному апараті штучної вентиляції легень, і готуємося до госпіталізації одного або й двох десь впродовж години".

Заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк каже: в області є запас ліжко-місць для хворих на COVID-19.

"За рахунок того, що в нас є правильна маршрутизація від лікарні до лікарні в залежності від наповненості, — пояснив він. — Окремо в нас є активізація роботи на виявлення, попередження і припинення COVID-19. У найближчі тижні ми не потрапляємо в цю зону, будемо працювати і надалі, щоб не потрапити[П1] , а ми маємо потенціал, для розгортання додаткових ліжок".

Читайте також: Закарпатці, які приїжджали на свята з-за кордону, могли привезти новий штам COVID-19, — Поляк
На початок