На Донеччині через карантин люди змінюють професії

На Донеччині через карантин люди змінюють професії

На Донеччині через карантин люди змінюють професії

За час карантину на Донеччині майже дві з половиною тисячі людей змінили професію. Перекваліфіковувались з філологів на швачок, з юристів на верстальників газет. Все через втрату роботи. Курси навчання безкоштовно люди проходять від Центру зайнятості.

Філологиня за фахом Ольга Грибова безробітна з травня минулого року. Чотири місяці тому вирішила перевчитися на швачку. Наразі стажування проходить на Краматорській швейній фабриці.

"Після практики, як успішно здамо іспит, сподіваюся, нас візьмуть на роботу, а не будемо сидіти вдома без копійки грошей", - каже Ольга.

Готують фахівців різних професій, як то швачка, будівельник, перукар у Донецькому центрі професійно-технічної освіти обласного цента зайнятості. Перенавчання для людини тут безкоштовне, за умови, якщо вона знаходиться на обліку, як безробітна.

"На відміну від ПТУ, де навчання триває 3-4 роки, де є загальні предмети, у нас навчання складає декілька місяців залежно від професії", - розповідає директор Донецького центру професійно-технічної освіти обласного центу зайнятості Руслан Амельченко.

Також спеціалісти Центру навчають людей, які мають інвалідність у Центрі реабілітації "Донбас".

"У зв'язку зі своїми фізичними особливостями, не особливо доводиться вибирати з професією, я вибрала для себе юриспруденцію. Якийсь час я пропрацювала, але на жаль не всі фірми та офіси архітектурно доступні, тому мені довелося шукати для себе щось нове, в чому я можу розкритися і заробляти", - каже верстальниця Вікторія Литовченко.

За час карантину хобі у професію перетворила і швачка Джульєтта Площинська.

"Я весь карантин шила маски, бахіли, ми їх роздавали людям нужденним, які не могли собі дозволити купити. Мені стало цікаво, мене це зацікавило, і я захотіла пройти навчання, курси", - каже Джульєтта.

Наразі Джульєтта навички шиття відпрацьовує у Краматорському ательє. Загалом за минулий рік безкоштовно курси від Донецького обласного центру зайнятості пройшли та змінили професію 2 400 жителів області.

На початок