Китайську чашу XV століття збираються продати за пів мільйона доларів у США

Китайську чашу XV століття збираються продати за пів мільйона доларів у США

Оновлено
Китайську чашу XV століття збираються продати за пів мільйона доларів у США CNN / Sotheby's

У США аукціон Sotheby's продає порцелянову китайську чашу XV століття епохи династії Мін за пів мільйона доларів. Раніше її придбали дворовому розпродажі за 35 доларів.

Як пише The Guardian, одна з семи таких чаш, відомих світові, буде виставлена на аукціоні в Нью-Йорку 17 березня у рамках аукціону Sotheby's з продажу цінного китайського мистецтва.

Як повідомляло CNN, покупець, ім’я якого не розкривається, придбав невелику чашу на розпродажі у Коннектикуті за 35 доларів. Невдовзі після здійснення покупки він відправив фотографії чаші фахівцям аукціону, які визначили її як історичну цінність.

"У нас інстинктивно було дуже, дуже хороше передчуття з цього приводу", – розповіла виданню очільниця китайського художнього відділу аукціону Анджела МакАтір.

Після аналізу з’ясувалося, що насправді чаша є надзвичайно рідкісним китайським антикваріатом XV століття епохи династії Мін. Фахівці з’ясували, що артефакт належав двору імператора Юнле, який очолював Китай із 1403 по 1424 рік – у період розквіту характерних технік виготовлення порцеляни.

Цей предмет, відомий як "чаша лотоса", через його подібність до бутона лотоса, нині оцінюється у суму від 300 до 500 тисяч доларів. Його максимальна оцінка майже у 14 300 разів перевищує суму, за яку він був придбаний.

Чаша оформлена у синьо-білих кольорах та має орнамент із квітів лотосу, гранату, піонів та хризантем. Як зазначила МакАтір, вона має надзвичайно гладеньку поверхню. Подібну техніку виготовлення порцеляни згодом не вдалося відтворити за жодної іншої китайської династії.

Що відомо

  • Sotheby’s покаже картину Ван Гога, яку ніколи не демонстрували публіці.
  • Christie's вперше виставить на торги предмет мистецтва, який не має фізичного втілення.
  • Картину Боттічеллі продали на аукціоні Sotheby's за 91 мільйон доларів.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше