Акцію протесту щодо цін на комунальні послуги провели на Ужгородщині

Акцію протесту щодо цін на комунальні послуги провели на Ужгородщині

Акцію протесту щодо цін на комунальні послуги провели на Ужгородщині
Суспільне Закарпаття

Трасу Київ-Чоп перекривали сьогодні у селі Барвінок на Ужгородщині. Зранку люди зібралися біля Закарпатської ОДА, далі поїхали до Барвінку. Там ходили пішохідним переходом, не пропускаючи машини. Учасниця акції Надія Чпеник розповіла: вийшли на протест через високі тарифи. За її словами, зібралися близько 150-ти учасників.

На площі Народній в Ужгороді зібралися люди, аби потрапити на сесію Закарпатської облради.

"Люди прийшли мітингувати проти непідйомних тарифів на газ, на електроенергію і на все, — розповіла учасниця акції протесту Оксана. — Піднялася ціна на хліб, на всі продукти, на енергоносії. Наприклад, я особисто два місяці не мала зарплати, тому що мій роботодавець не має мені чим заплатити за мою працю. За що я маю платити? Які тарифи? Вони взагалі розуміють? Є якісь тарифи на газоносії?".

Акцію протесту щодо цін на комунальні послуги провели на Ужгородщині
Суспільне Закарпаття

Далі учасники акції вирушили в село Барвінок Ужгородського району. Там перекривали два пішохідних переходи. На одному ходили близько години, потім перейшли на інший. З Мукачева на акцію приїхала Надія Чпеник. Вона пояснила: перекривають дорогу тому, що до протестувальників не вийшли представники обласної влади.

"Пан Петров дав добро, щоб весь народ, котрий бунтував і просив, щоб їх допустили до сесійної зали. Так, як не допустили до сесійної зали, щоб запитати в наших депутатів, що вони за півтори року зробили, що змінили, за які закони голосували проти народу. Нас не допустили, тому народ вийшов на перекриття дороги", — пояснила Надія Чпеник.

Учасники акції повністю перекрили рух автомобілів, пропускали тільки машини "Швидкої допомоги".

Суспільне звернулося до Андрія Ганусича – радника голови Закарпатської облради, аби дізнатися, чому Олексій Петров не вийшов до учасників протесту. У телефонній розмові Андрій Ганусич повідомив, що Олексій Петров зараз у Києві на нараді, тому не мав змоги вийти до протестувальників.

Акцію протесту щодо цін на комунальні послуги провели на Ужгородщині
Суспільне Закарпаття

На акції протесту за порядком стежили правоохоронці. За словами речниці Нацполіції Закарпаття Ганни Дан, біля Закарпатської облради вони зафіксували близько 40-ка учасників, в Барвінку кількість не фіксували. Порушень не було.

Учасник акції протесту Михайло Чокнадій у телефонній розмові повідомив: після перекриття дороги в селі Баранинці Ужгородського району, люди перекрили трасу Київ-Чоп і в селі Ракошино Мукачівського району. Туди, за словами Чокнадія, приїхав заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький, який повідомив, що 1 березня винесуть це питання на розгляд в облдержадміністрації. Розійшлися протестувальники близько 18-ої.

Нагадаємо, це вже 8 акція протесту через високі тарифи з початку року на Закарпатті. В Україні тарифи на комунальні послуги встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, органи місцевого самоврядування можуть регулювати тільки тариф на воду. Уряд 18 січня затвердив ціну за кубометр газу 6 гривень 99 копійок до кінця опалювального сезону або карантину.

Читайте також: “STOP ТАРИФНИЙ ГЕНОЦИД”. У Вінниці вийшли на мирний протест проти підвищення тарифів
На початок