24 лютого онлайн-вечірка "На Zoom до Лесі" об'єднала три країни – Україну, Францію та Латвію. Від України у вечірці взяли участь 13 населених пунктів, серед яких і Новоград-Волинський. Учасники обговорювали кулінарні вподобання родини Косачів та їхні сімейні цінності.
Про це Суспільному розповіла заступниця директора ліцею №11 міста Новоград-Волинський Оксана Андрійчук. З її слів, онлайн-вечірка "На Zoom до Лесі" почалася о 18.00 і тривала майже три години. До онлайн-конференції в програмі Zoom підключалися учні, батьки, освітяни і відомі медійники. Були люди з багатьох населених пунктів України – Києва, Новограда-Волинського, Лисичанська, Соколя, Миколаєва, Харкова, Одеси, Кременчука, Костянтинівки, Полтави, Зборів та сіл Максимівка і Трудолюб Полтавської області.

Також долучилися українці з Франції та Литви. Серед них – вчителька української мови української школи Святого Володимира в Парижі Любов Любчик, яка 23 лютого в ефірі "Українського радіо "Житомирська хвиля" розповіла, що на вечірку вони підготували дослідження різних уподобань Лесі Українки.
"Мої учні 7 класу української школи Святого Володимира в Парижі проводили дослідження з теми "Леся Українка і музика", бо ми знаємо, що найбільше Леся мріяла стати музикантом. Але, на жаль, після того як прооперували її ліву руку, вона не змогла далі грати на фортепіано, тому була змушена полишити цю мрію. Другою її мрією було малювання. Вона навчалася в одній із художніх шкіл Києва, яку очолював Микола Мурашко, але змушена була покинути цю школу, тому що та знаходилася на 4 поверсі. Через хворі ноги Лесі важко було підніматися, тому й ця мрія лишилася нереалізованою. Ще Леся Українка мріяла про навколосвітню подорож. І тут географія її мандрівок вражає: вона побувала і в Європі, і в Азії, і в Африці – я маю на увазі Єгипет. Щоправда, ці мандрівки здебільшого були пов'язані з лікуванням", – розповіла Любов Любчик.
Заступниця директора ліцею №11 міста Новоград-Волинський Оксана Андрійчук каже, що, вони хотіли поговорити про постать Лесі Українки не як про класичну письменницю, про яку пишуть в підручниках, а як про людину, котра реально мала свої мрії, плани і гастрономічні вподобання.
"Спілкуючись, ми порівнювали, чим відрізнялося тодішнє харчування від теперішнього. А ще один важливий момент – це цінності сімейного спілкування. Готуючи цей проєкт, ми запланували, що діти спробують приготувати ці смаколики і страви разом з батьками та смакуватимуть всією родиною, з друзями або однокласниками", – говорить Оксана Андрійчук.


За її словами, учасники вечірки також говорили про кохання поетеси, співали багато пісень на її вірші та обговорювали її улюблені страви.
"Дуже різні почули рецепти однієї з улюблених страв Лесі Українки – англійських кексів, – каже Оксана Андрійчук. – Думаю, що скоро пів України готуватиме такі смаколики. Говорили про "Лисаветин" борщ – батьки відзначали, що у цій страві дуже цікаве поєднання інгредієнтів".
Додамо, що ініціаторкою вечірки стала вчителька географії київської школи № 144 ім. Г.Ващенка Оксана Данилова. Зі слів Оксани Андрійчук, це вже не перший їхній спільний проєкт, спрямований на знайомство дітей через інтернет та обговорення сучасних родинних цінностей та дружби.

У планах організаторів є також ідея дослідити улюблені страви і інших відомих письменників України та продовжувати подібні тематичні зустрічі.
Авторка: Надія Олейник