Територіальна громада на Запоріжжі може втратити дитячий оздоровчий центр

Територіальна громада на Запоріжжі може втратити дитячий оздоровчий центр

Територіальна громада на Запоріжжі може втратити дитячий оздоровчий центр

Депутати Оріхівської міської ради не прийняли до комунальної власності частку майна дитячого оздоровчого закладу "Хвиля".

Напередодні проєкт рішення був затверджений на погоджувальній раді, але сьогодні, 25 лютого, на 9-тій сесії міськради, депутати його не ухвалили. Чому не вистачило голосів за те, щоб дитячий центр залишився у громаді – з’ясовували журналісти Суспільного.

Дитячий оздоровчий заклад "Хвиля", що розташований у заповідній зоні на березі Молочного Лиману, більше ніж пів століття належав жителям Оріхівського району. Законні власники «Хвилі», колгоспи, згодом були ліквідовані. З 2005-го року у нього з’явилися нові співзасновники: регіональне відділення Фонду держмайна України, Оріхівська районна рада та профспілка агропромислового комплексу.

Територіальна громада на Запоріжжі може втратити дитячий оздоровчий центр

Однак, райрада до цього часу юридично не оформила свою частку. Перед розформуванням, торік 13 листопада, на останній сесії, рада все ж передала свою частку дитячого центру до комунальної власності Оріхівської громади. Але дякі депутати міськради 8-го скликання вважають, що немає законних підстав для її прийняття. Натомість місцеві жителі стурбовані можливою втратою громадою дитячого закладу.

"Зараз в Алтагірі серед 30-ти дитячих оздоровчих таборів працюють тільки 4. І при такому фінансуванні ми весь час працювали, і навіть, попри карантин, торік виграли кілька тендерів і могли б працювати, як би нам не заборонили", - каже директорка оздоровчого закладу Ольга Кащенко.

Голосуванню з цього питання передувало обговорення у сесійній залі. Юрист Оріхівської міськради Віктор Хохлов сказав, що зважаючи на те, що частка не визначена матеріально, прийняти рішення щодо взяття у власність цієї частки у 32,19% неможливо.

Територіальна громада на Запоріжжі може втратити дитячий оздоровчий центр

Оріхівський міський голова Анатолій Хворостянов зачитав листа від територіального управління Фонду держмайна України, що вчора надійшов до міської ради.

"Просимо утриматися від прийняття рішення щодо прийняття у комунальну власність Оріхівської міської ради Запорізької області недержавної частки статутного капіталу вищезазначеного закладу", - ідеться у листі.

Депутатка Запорізької обласної ради Алевтина Лепетченко, котра відвідала зібрання, закликала колег зберегти для оріхівської громади набуті попередніми поколіннями матеріальні цінності.

"Я думаю, що дбайливі господарі не можуть відмовитися від того, що вони мали, що набули їхні попередники. Ми їх у свій час, через якихось причин, не зуміли оформити, але сьогодні з’ясовувати, хто і що не зробив вчасно, мабуть, не доречно", - сказала Алевтина Лепетченко.

Територіальна громада на Запоріжжі може втратити дитячий оздоровчий центр
Суспільне Запоріжжя

У підсумку, за прийняття до комунальної власності Оріхівської міської ради частки дитячого оздоровчого закладу "Хвиля" проголосувало 11 депутатів із 23-х зареєстрованих. Рішення не було прийняте, адже необхідно було 14 голосів. Міський голова Анатолій Хворостянов, який у жовтні минулого року, одразу після місцевих виборів, обіцяв підтримати громаду у цьому питанні, зараз від голосування утримався. У коментарі Суспільному він сказав, що не бачить правових підстав для прийняття рішення, і від подальших пояснень відмовився.

Між тим, на сайті Оріхівської міської ради під електронною петицією за прийняття "Хвилі" до комунальної власності проголосувало 159 містян із 150-ти необхідних. Тож депутати міськради будуть змушені повернутися до розгляду цього питання на найближчій позачерговій сесії.

На початок