Правозахисні організації вимагають розглядати справу Стерненка в іншій області

Правозахисні організації вимагають розглядати справу Стерненка в іншій області

Правозахисні організації вимагають розглядати справу Стерненка в іншій області
Фото: УНІАН

Громадські правозахисні організації опублікували спільну заяву, у якій оголосили про свої "сумніви у справедливості та неупередженості" Приморського районного суду Одеси, а також заявили, що правосуддя у справах Стерненка "неможливе без розгляду справи в іншому регіоні".

"Серйозні сумніви" представники правозахисних організацій пояснили зокрема недовірою до судді Віктора Попревича, який розглядав справу Стерненка та оголошував вирок.

"Віктор Попревич у своїх попередніх рішеннях виправдовував п’яних водіїв та міліціонера, який катував людей. Закрив справу про керування автомобілем під дією алкоголю проти голови Одеського окружного адмінсуду, не задекларував автомобіль і квартиру дружини в Криму", – йдеться у заяві.

Правозахисники також заявили, що "у справі немає належних та допустимих доказів щодо вчинення розбою, а тому стаття 187Стаття 187 Кримінального кодексу України. Розбій. не може вважатися доведеною". На думку авторів звернення, мотив, який передбачає стаття, та мотив, про який йдеться у вироку суду та матеріалах справи, не збігаються. Нагадаємо, Стерненка визнали винним у повному обсязі за ч.2 ст. 146Незаконне позбавлення волі або викрадення людини., ч.2 ст. 187Розбій. та ч. 1 ст. 263Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами Кримінального кодексу України.

Читайте також: "Технічна помилка". ЗМІ отримали листа від імені ОПУ з критикою мітингів за Стерненка

Також представники правозахисних організацій розкритикували покарання у вигляді 7 років ув'язнення за "легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров’я, та матеріальну шкоду у 330 гривень". Правозахисники додали, що "терміни розслідування та судового розгляду справи Щербича викликають питання”.

На думку підписантів заяви, перелічені сумніви свідчать, що "переслідування Сергія Стерненка та Руслана Демчука має політичні мотиви". Тому автори звернення наполягають, аби справу надалі розглядали в іншому регіоні.

Зазначимо, серед підписантів – Центр прав людини ZMINA, фундація DEJURE, Український незалежний центр політичних досліджень, ІСАР Єднання, Центр протидії корупції, Ініціатива "Хто замовив Катю Гандзюк?", Автомайдан, Ліберально-Демократична Ліга України / Free Hong Kong Center, Лабораторія законодавчих ініціатив, Медійна ініціатива за права людини, ГО "Розвиток Приазов’я", ГО "Опір.Орг" та Кримська правозахисна група.

Нагадаємо, колегія суддів Приморського районного суду Одеси ув'язнила на 7 років та 3 місяці колишнього очільника одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка. Йому закидають викрадення місцевого депутата Сергія Щербича, розбій та зберігання зброї. Аналогічне покарання отримав і соратник Стерненка Руслан Демчук.

Після оголошення вироку під будівлею суду почалися сутички між мітингарями, які підтримували Стерненка, та правоохоронцями. Люди блокували автівки поліції, в яких Стерненка та Демчука мали вивезти до СІЗО. Також акція на підтримку засуджених відбулася біля пам'ятника Дюку де Рішельє в центрі Одеси. Учасники заходу назвали Стерненка "політв'язнем", а вирок – "репресіями".

Додамо, цю справу розглядали протягом майже п'яти років. Стерненку та Демчуку інкримінували викрадення тодішнього депутата однієї з районних рад Одеської області Сергія Щербича та розбійний напад на нього. Також в цій справі ексочільнику одеського "Правого сектору" закидали незаконне зберігання зброї. Натомість обвинувачений називає справу сфабрикованою та побудованою "виключно на заяві Щербича".

Суспільне готове надати право всім учасникам події висловити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією в будь-який зручний спосіб.

Читайте також

  • Резонансні справи та незадеклароване майно: що відомо про суддю, який оголосив вирок Стерненку
  • Сергія Стерненка ув'язнили на 7 років за викрадення людини та зберігання зброї
  • Соратника Стерненка Руслана Демчука також ув'язнили на 7 років
  • Ув'язнення Стерненка: люди блокували автівки поліції, під судом сталися сутички
На початок