У Львові перенесли розгляд справи Федини та Звіробій

У Львові перенесли розгляд справи Федини та Звіробій

У Львові перенесли розгляд справи Федини та Звіробій
Суспільне Львів

Розгляд справи проти нардепки Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій в Галицькому районному суду міста Львова – перенесли. Наступне засідання проведуть у квітні.

До початку судового засідання біля Галицького суду відбулася акція на підтримку Софії Федини та Марусі Звіробій. Участь в ній взяли близько 70 людей, повідомив поліцейський Мар`ян Кузяк.

"Я також займаюся громадською активністю і неодноразово чую у свою сторону різні погрози і коли з’явиться якась кримінальна справа – це може бути питанням часу. Мене просто дуже болить, коли є якась несправедливість, а з несправедливістю треба боротися", — каже учасник акції Валентин Балагура.

За словами організаторки акції Ірини Клейманової, такі акції на підтримку Софії Федини та Марусі Звіробій організовують вже втретє.

"Такі акції проводити важливо, бо таких людей дуже багато і поки ми думаємо чи виходити, чи не виходити – людей стає менше, розголосу стає менше і стає можливим посадити окремо кожного із таких людей", — додає Ірина Клейманова.

Що відомо

  • В жовтні 2019 Софія Федина та Маруся Звіробій записали відео у якому обговорювали спілкування президента з добровольцем у Золотому. Тоді вони припустили, що в одній з таких поїздок президент Зеленський може потрапити під обстріл або стати жертвою замаху.
  • Нардеп Олександр Качура подав до правоохоронних органів заяву на Федину через її висловлювання.
  • 1 листопада 2019 генеральний прокурор Руслан Рябошапка підтвердив факт розслідування кримінального провадження, в якому фігурує Федина. За його словами, йдеться про фактову справу.
  • 26 листопада 2019 ДБР направило до Генеральної прокуратури України проєкт підозри у зв'язку з погрозами президенту Зеленському з боку Федини та Марусі Звіробій. Також до ГПУ скеровано проєкт подання до Верховної Ради щодо згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народної депутатки Федини.
  • 28 листопада 2019 співробітники Державного бюро розслідувань провели обшуки у Звіробій.
  • Наприкінці грудня 2019 Звіробій прийшла на допит у ДБР та подала заяву на директора ДБР Романа Трубу щодо службого підроблення.
  • 10 лютого 2020 року суд обрав стосовно Марусі Звіробій запобіжний захід — особисте зобов'язання. У неї забрали закордонний паспорт і одягли електронний браслет.
  • 12 лютого 2020 року депутатці Федині вручили підозру за погрозу Зеленському.
  • 10 листопада 2020 року Галицький районний суд Львова відмовив у клопотанні про відвід судді Ірини Волоско у справі волонтерки Марусі Звіробій та народної депутатки Софії Федини. Також суд зробив цю справу публічною, він дозволив присутність журналістів під час розгляду.
На початок