"Дуже висока ціна помилки" – експерт про створення нового департаменту у Рівному

"Дуже висока ціна помилки" – експерт про створення нового департаменту у Рівному

Ексклюзивно
"Дуже висока ціна помилки" – експерт про створення нового департаменту у Рівному
фото з Facebook Сергія Штурхецького

Новий департамент, який створять у Рівному, об'єднавши УЖКГ та управління транспорту, буде "ласим шматком" з точки зору бюджету, а з іншого боку небезпечним політичної точки зору. Про це Суспільному в ефірі "Сьогодні.Головне" сказав кандидат наук з державного управління Сергій Штурхецький, коментуючи доцільність такої реорганізації від міської влади.

24 лютого заступник міського голови Рівного Володимир Дяк оголосив про намір міської влади створити департамент інфраструктури та благоустрою. Для цього об'єднають два управління: транспорту та житлово-комунального господарства. За це рішення мають ще проголосувати депутати Рівнеради. Мета – покращити роботу в розвитку інфраструктури міста.

Чи відчують якісні зміни в цій галузі рівняни - покаже тільки час, каже кандидат наук з державного управління Сергій Штурхецький. Як і те, чи стане у відповідальних за це рішення більше політичного капіталу.

"Річ у тім, що це управління, я вам відверто скажу, дуже небезпечне. Воно як ласий шматок, так би мовити, з точки зору бюджету, так і дуже небезпечне з точки зору політичної. Тому що люди дуже відчувають, тому що це дуже дражлива тема: як тільки ми побачимо якість негаразди комунальні, побутові – ми відразу почнемо критикувати і, дуже часто заслужено. Міську владу у цьому випадку", – каже Штурхецький.

Експерт вважає, що тому, хто та політсила, яка контролюватиме напрямок і цю частину бюджету, буде мати все більший і більший вплив.

"Будемо мати конкретних представників конкретної політичної сили. Я вам скажу, що за моєю інформацією, під час розподілу портфелів сфери впливу мало хто хотів житлово-комунальну сферу. Тому що вона є дуже такою трудомісткою і разом з тим ніхто не знає, чи вдасться справитись, чи ні. Дуже висока ціна помилки, й політичної в тому числі", – каже Сергій Штурхецький.

Що відомо

  • Наприкінці минулого тижні начальника УЖКГ Володимира Пилипчука відсторонили від роботи на один місяць. Йому закидають перевищення повноважень при підписанні актів виконаних робіт щодо об’єктів благоустрою у 2020 році. Володимир Пилипчук назвав ці звинувачення безпідставними.
  • З жовтня 2020-го управлінням транспорту керує Ярослав Сахнюк, який раніше очолював УЖКГ. Останнім часом в.о. керівника є Дмитро Царук.
  • Посаду ймовірного очільника новоствореного департаменту в мерії поки не називають. У штаті нового департаменту має працювати 43 працівники. Нині у двох управліннях разом нараховують 40 людей.
На початок