Привласнення "Масандри", "Артеку" та "Чорноморнафтогазу": окупаційній "владі Криму" висунули підозру

Привласнення "Масандри", "Артеку" та "Чорноморнафтогазу": окупаційній "владі Криму" висунули підозру

Привласнення "Масандри", "Артеку" та "Чорноморнафтогазу": окупаційній "владі Криму" висунули підозру
Вікіпедія

Офіс генерального прокурора повідомив про підозри окупаційним "голові Ради міністрів Республіки Крим" та "голові державної Ради Республіки Крим" у незаконному привласненні "Масандри"Винний завод в окупованому Криму, "Артеку"Міжнародний дитячий центр в окупованому Криму та "Чорноморнафтогазу"Українська компанія з розвідки й видобутку нафти та газу на українському шельфі Чорного й Азовського морів.

"За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про підозри окупаційним "голові Ради міністрів Республіки Крим" та "голові державної Ради Республіки Крим" у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України)", — йдеться в повідомленні пресслужби ОГПУ.

За даними слідства, після окупації Росією Криму підозрювані, всупереч положенням Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, які забороняють державі-окупанту привласнювати публічну власність на окупованій території, ухвалили низку незаконних рішень щодо націоналізації державного майна.

Зокрема, було привласнено майно, яке перебуває у державній власності підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління міністерств і відомств України на території Криму та Севастополя.

"Продовжуючи злочинну діяльність, підозрювані забезпечили виконання цих рішень шляхом передачі зазначеного майна у федеральну або "республіканську" власність. До такого майна відноситься Державний концерн "Масандра", "Міжнародний дитячий центр Артек" та державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз".

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом Головного управління СБУ в АР Крим.

Що відомо

  • Міністерство закордонних справ висловило протест через приватизацію винзаводу Масандра", про яку оголосила російська окупаційна влада у Криму.
  • Рада Європи продовжила економічні санкції проти Росії, запроваджені за дестабілізацію ситуації в Україні, через невиконання російською стороною Мінських домовленостей.
  • Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що міністерство готує пакет санкцій щодо усіх осіб, причетних до приватизації винзаводу "Масандра" в окупованому Криму.
  • Лідери країн Європейського союзу домовились продовжити дію економічних санкцій проти Росії 10 грудня 2020 року.
  • Генасамблея ООН підтримала посилену резолюцію про права людини в Криму.
  • 7 грудня Генасамблея ООН розглянула та ухвалила проєкт резолюції щодо Криму, яка засуджує мілітаризацію півострова Росією.
На початок