На Житомирщині підліток цькував вчителів через навчальні веб-платформи

На Житомирщині підліток цькував вчителів через навчальні веб-платформи

На Житомирщині підліток цькував вчителів через навчальні веб-платформи
Поліція Херсонської області

Подія сталась в одній із територіальних громад Житомирського району. Підліток заради розваги булив на навчальних веб-платформах учителів, попередньо зламавши їхні акаунти. Про такі діяння педагоги повідомили свого керівника, а згодом і поліцейських. Батькам хлопця і директорові навчального закладу загрожує адміністративна відповідальність.

Про це Суспільному розповіла керівник підрозділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук. За її словами, до поліції звернулись вчителі школи однієї з громад Житомирського району з повідомленням про систематичне цькування через мережу Інтернет. За словами заявників, хтось скористався їх особистими паролями для входу на навчальні веб-платформи і від імені вчителів публікував образливі коментарі стосовно колег. Про такі обставини один із педагогів поскаржився директорові навчального закладу. Однак керівник не звернув уваги на ситуацію і не звернувся до правоохоронців.

Певний період вчителю, який адміністрував веб-платформу, вдавалось видаляти образливі коментарі, однак замість них з'являлись нові. Зрештою він перевірив інформацію, звідки публікуються цькування, і передав її поліцейським самостійно.

Викрили у булінгу 15-річного учня цього ж навчального закладу. Як з'ясувалось, він зламав окремі акаунти і таким чином розважався.

24 лютого інспектори ювенальної превенції провели роз'яснювальну роботу з підлітком щодо неприпустимості подібної поведінки і правових наслідків систематичного цькування. Оскільки хлопець не досяг віку настання адміністративної відповідальності, то протокол за фактом булінгу склали стосовно його матері.

Наталія Гончарук також зазначила, що адміністративні матеріали за статтею 173-4"Булінг учасника освітнього процесу" Кодексу України про адміністративні правопорушення оформили і стосовно директора навчального закладу за неповідомлення підрозділам органів Національної поліції України про цькування вчителів. За чинним законодавством йому загрожує штраф або виправні роботи.

На початок