У Львові благодійники збирають волосся на перуки онкохворим дітям. Ніколь Паршина з Маріуполя підтримала їх ініціативу. Дівчина обрізала 38 см волосся та передала їх волонтерам, які допомагають онкохворим.
11-річна Ніколь Паршина розповіла Суспільному, як вирішила обрізати своє довге волосся та віддати його на незвичну благодійність.

"Побачили передачу, в якій можна пожертвувати своїм волоссям дітям, які хворіють на онкологію та проходять хіміотерапію. І мені захотілося також обрізати волосся та зробити якусь дівчинку щасливою. Обрізали мені 38 см. Вони були дуже довгими, але я не пошкодувала", — говорить Ніколь.
Дівчина каже, однолітки відреагували на нову зачіску по-різному.

"Однокласникам спочатку не дуже сподобалося. Навіщо ти це зробила, тобі, буцімто не дуже красиво. Ну звісно деякі були, які добре поставилися: "Молодець, я теж хочу так підстригтися!", — згадує дівчина.
Мати дівчини Марія каже, пишається вчинком доньки.
"У 2016 році у чоловіка діагностували злоякісну пухлину головного мозку третьої стадії. З цього моменту діти весь час з нами по лікарнях, по "онкологіях" їздили та дитина "варилася" в цьому всьому. І тому тема благодійності весь час у нас була присутня. Допомагали нам, допомагали ми комусь", — говорить Марія Паршина.

Виготовленням перук для онкохворих дітей займається соціальна ініціатива зі Львова "Hair for Share". За словами мами Ніколь Паршиної, саме туди, поштою, своє волосся відправила дівчина. Головні критерії: довжина волосся від 35 см та відсутність хімічної завивки.
"Ми прийшли з сантиметром до перукарні, заміряли, ну звісно прийшлося зробити коротші, ось так прямо, позаду аж підбривали", — розповідає мама дівчини.
Співзасновниця соціальної ініціативи "Hair for Share" Лілія Кузік, розповіла Суспільному, що цей проєкт існує в Україні понад 2 роки.

"Ми створили його з подругами у Львові. Ми були кілька довговолосих дівчат, які почувши запит про те, що онкоодужуючі діти, які втратили волосся через хіміотерапію запитують про перуки, вирішили віддати своє волосся і зробити кілька перук", — каже Співзасновниця проєкту.
За словами Лілії, на створення однієї перуки потрібно обстригти волосся трьом-чотирьом дівчатам або хлопцям. Перуки виготовляють майстрині з Києва та Харкова. Далі їх передають тим, хто цього потребує.
"На ринку є перуки лише для дорослих. Купити перуку для дитини на ринку майже нереально, і ціни на перуки з натурального волосся можуть коливатися від 10 до 20-27-30 тисяч гривень", — пояснює волонтерка.
За словами Лілії, за 2 роки існування проєкту, до них звернулися 2,5 тисячі донорів з різних куточків України. Виготовили 250 перук, з них — 30 дорослим жінкам, решта — дітям.