Відтепер депутати Криворізької міськради можуть працювати у закритому режимі

Відтепер депутати Криворізької міськради можуть працювати у закритому режимі

Відтепер депутати Криворізької міськради можуть працювати у закритому режимі Фото: Суспільне. Дніпро

Працювати в закритому режимі на засіданнях профільних депутатських комісій. Таке рішення більшістю голосів ухвалили 24 лютого депутати Криворізької міськради – з 51 присутніх на засіданні сесії депутатів 33 віддали свої голоси "за". Проти виступили 20 депутатів від "Слуги народу" і "Сили людей".

Що це означає для роботи міськради і як вона тепер буде працювати – розбиралися кореспонденти Суспільного.

Відтепер депутати Криворізької міськради можуть працювати у закритому режимі. Таку можливість їм надає новий регламент та зміни, внесені на сьогоднішньому засіданні. Їх запропонував депутат від "Європейської солідарності" Юрій Яровий. Депутат каже, що на профільній комісії з питань комунального господарства, яку він очолює, можуть розглядатися документи "для службового використання". Відтак, пропонує обговорювати їх за зачиненими дверима.

"На останньому засіданні моєї постійної комісії директор "Кривбасводопостачання" приніс теку всіх комунікацій міста по забезпеченню очистки води у Кривому Розі. В нас 7 років йде війна, а ми викладаємо у відкритий доступ усі наші насосні комунікації високого тиску, насосні комунікації. Це три хвилини роботи, щоб місто або потонуло у нечистотах, або залишилось без води", – повідомив Суспільному Юрій Яровий – депутат Криворізької міськради, фракція “Європейська солідарність”.

З такою пропозицією та іншими змінами, внесеними до регламенту, не згодні депутати від "Сили людей". Світлана Сова каже, її фракція оскаржить це рішення у суді, бо воно протиправне з точки зору закону.

"І навіть проти прав людини. Працювати в закритому режимі з будь-якого питання. Саме так там написано", – говорить Світлана Сова – депутатка Криворізької міськради від партії “Сила Людей”.

Депутатка говорить, не має сумніву, що, поки це рішення не буде оскаржене у суді, більшість депутатів профільних комісій або більшість ради працюватимуть за зачиненими дверима.

"Я думаю, ніхто не знає, що це значить. По-перше, не визначено ні в цьому регламенті, ні ще десь у інших законах, що таке засідання постійної комісії Криворізької міської ради. Не визначено, що таке закрите засідання постійної комісії міської ради. Це закриті двері, чи це закрито від мера, від депутатів, чи від людей? Тобто є правова невизначеність. Починалося з того, що взагалі нікого і нікуди не пускали. Ми це виборювали у 2015 році. І це було виборено. Але раніше у Кривому Розі не пускали нікуди і нікого", – говорить Світлана Сова – депутатка Криворізької міськради від партії “Сила Людей”.

Відтепер депутати Криворізької міськради можуть працювати у закритому режиміФото: Суспільне. Дніпро

Депутат від "Слуги народу" Максим Трач також проти закритого режиму роботи. Радить колезі перечитати Статут територіальної громади та Закону про інформацію.

"Якщо ви хочете заборонити прийти на вашу постійну комісію, вносіть зміни не у регламент, а у положення саме про роботу комісії. Вивчіть, будь, ласка, Закон про інформацію – стаття 21, пункти, 4, 5 і 5.1 "Щодо діяльності державних та комунальних підприємств", – говорить Максим Трач – депутат Криворізької міськради, фракція “Слуга народу”.

Міський голова Костянтин Павлов також вніс свою пропозицію до регламенту міськради – доповнити статтю 16, яка визначає порядок ознайомлення депутатів з проєктами рішень. І об’єднати під час голосування обидві правки до регламенту.

"Стаття буде звучати таким чином: в проєкті порядку денного рішення ради, що вносяться на розгляд сесії, депутати отримують в електронному вигляді за день до засідань постійних комісій. У день засідання постійних комісій на паперових носіях за заявою депутата", – говорить Криворізький міський голова Костянтин Павлов.

Попри критику внесених змін, у міськраді набрали голоси, аби дати можливість працювати у закритому режимі. 33 голоси “за”, 20 “проти”.

"Відкритість, прозорість органів влади, воно закріплено. І закривати засідання в цілому органів місцевого самоврядування, комісій, інших якихось дій органів місцевого самоврядування не можна, відповідно до закону України про інформацію. Можна закривати окремі питання, коли там дійсно розглядається інформація з обмеженим доступом, наприклад, державна таємниця. Будь-яке загальне втаємничення в нормативному будь-якому документі органів", – повідомив Суспільному Алі Сафаров – медіа-юрист.

Відтепер депутати Криворізької міськради можуть працювати у закритому режиміФото: Суспільне. Дніпро

Відтепер депутати Криворізької міськради можуть працювати у закритому режимі

Автори: Марина Яйцова, Артем Кравченко, Віктор Могуров, Новини на Суспільному, Дніпропетровщина.

Читайте також

У Кривому Розі пройшла акція "Ні грабіжницьким тарифам"

У Кривому Розі містяни вийшли на мітинг за скасування боргів за централізоване опалення

На висвітлення діяльності Дніпровської міськради у ЗМІ з бюджету витратять близько 30 млн. грн.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди