Програма "Культові українці: позначені гривнею" покаже багатогранну Лесю Українку

Програма "Культові українці: позначені гривнею" покаже багатогранну Лесю Українку

Програма "Культові українці: позначені гривнею" покаже багатогранну Лесю Українку

У четвер, 25 лютого, суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА підготував спецвипуск передачі "Культові українці: позначені гривнею" до 150-річчя Лесі Українки. Глядачі дізнаються найцікавіші факти про письменницю.

Нова ведуча програми Софія Челяк разом із фотографом Валентином Кузаном дослідять, чому на першому варіанті двохсотгривневої купюри опинився знімок, який письменниця зовсім не любила. А ведучий Олександр Алфьоров із літературознавицею Богданою Романцовою, підіймаючись стінами скеледрому, продемонструють, наскільки сильною була жага Лесі Українки до пізнання світу, подорожей і гір, а також розкажуть про її прогресивні літературні погляди.

""Культові українці: позначені гривнею" — це проєкт, який допомагає нашому глядачеві по-іншому подивитися на найвідоміших діячів та діячок, адже ми не просто переповідаємо їхні біографії, а намагаємося проаналізувати найважливіші вчинки, їхні політичні погляди та світогляд, намагаємося зрозуміти контекст, у якому вони жили і як саме вони впливали на світ, — розповіла ведуча програми "Культові українці: позначені гривнею" Софія Челяк. — Для мене особисто дуже символічно, що я дебютую як ведуча цієї програми саме в епізоді про Лесю Українку, адже це поки що єдина жінка, яка зображена на нашій валюті. Наша команда змогла побудувати програму на фактах, які показують Лесю як прогресивну, освічену людину, що мала безліч захоплень, а її біографія насиченіша, ніж заяложені факти про хворобу чи впливову сім'ю, які ми дуже добре пам'ятаємо зі школи. Я маю велику надію, що історії про кинджал, подарований Лесі, про меценатство культури й навіть про улюблені та неулюблені фото Лесі спонукатимуть наших глядачів перечитати її тексти та листи, передивитися фільми за мотивами “Лісової пісні” та сходити на балет".

Програма "Культові українці: позначені гривнею" покаже багатогранну Лесю Українку

Ведучі покажуть глядачам які таланти Леся Українка ще мала: чи могла вона стати композиторкою або художницею та чи була феміністкою? Через що сварилася з мамою і які подарунки приймала від юнаків, у яких була закохана?

Зазначимо, телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже оперу "LE", спецвипуск передачі "Ідемо в музей" та презентацію книги Мирослава Лаюка про Лесю Українку "Залізна вода" до 150-річчя Леся Українки.

Дивіться спецефір на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА 25 лютого — онлайн на сайті, а також у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше