Луцька міська рада просить Кабмін вилучити з бібліотек книгу "Принцеса + принцеса: довго і щасливо"

Луцька міська рада просить Кабмін вилучити з бібліотек книгу "Принцеса + принцеса: довго і щасливо"

Луцька міська рада просить Кабмін вилучити з бібліотек книгу "Принцеса + принцеса: довго і щасливо" Видавництво Рідна мова

Депутати Луцької міської ради підтримали звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо невідкладного вилучення усіх примірників книги "Принцеса+принцеса: довго і щасливо" з дитячих та шкільних бібліотек обласного центру.

Рішення підтримали 27 з 42 депутатів.

Під час обговорення міські обранці визнали книгу такою, що підриває засади суспільної моралі, суперечить Конституції України та чинному законодавству України.

"З метою недопущення нав'язування дітям чужих традиційному українському розумінню понять сім'ї, думки про "природність" одностатевих партнерств, формування у дітей думки, що таке партнерство є одним із різновидів сім'ї, звертаємось з вимогою невідкладно вилучити усі примірники книги", – йдеться у зверненні луцьких депутатів.

Серед тих, хто не підтримав звернення, – депутатка Алла Доманська. З її слів, у книзі відсутні нав'язування та заклики. Натомість у виданні йде мова про сприйняття інших людей.

Нагадаємо, на початку лютого 12 депутатів Верховної Ради подали звернення до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням забрати зі шкільних та дитячих бібліотек 1240 примірників коміксу "Принцеса + принцеса. Довго і щасливо". Тоді ж на сторінці Facebook київського видавництва "Рідна мова", яке відповідальне за переклад і публікацію коміксу, також вийшло звернення із незгодою про заборону книги.

Що відомо

  • "Принцеса+принцеса: довго і щасливо" – це комікс про романтичні стосунки між двома дівчатами. Він спрямований на подолання стереотипних уявлень про людські взаємозв’язки.
  • Український інститут книги закупив комікс для бібліотек за рішенням Ради незалежних експертів у 2019 році в кількості 1240 штук. Його ціна становила 90 гривень. Перший тираж склав 1500 примірників. Зараз у продажу другий тираж (1000 примірників).
  • Комікс про пригоди і взаємини двох принцес написала Кейті О'нілл. Це історія про дівчат, які повинні побороти злу чаклунку.
  • Історія вперше була опублікована онлайн як вебкомікс "Princess Princess" у 2014 році, згодом видана видавництвом "Oni Press" у 2016 році.
  • У 2019 році українське видання коміксу було представлене на Книжковому Арсеналі видавництвом "Рідна мова".

Читайте також

Книжки і Minecraft: чому ваші діти можуть читати будь-що, і це нормально

Що таке інклюзивна література й кому вона потрібна

Українські депутати вимагають заборонити комікс про любов між дівчатами

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше