Грузія з березня відкриває небо для туристів з України. Які умови в'їзду

Грузія з березня відкриває небо для туристів з України. Які умови в'їзду

Грузія з березня відкриває небо для туристів з України. Які умови в'їзду
Ілюстративне фото: pixabay

Грузія з 1 березня відкриває авіасполучення для туристів з України за умови наявності негативного ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого за 72 години до в'їзду. Також тест на коронавірус доведеться зробити на третій день перебування у країні.

"Сьогодні (24 лютого — ред.) на засіданні Координаційної ради ми обговорили епідеміологічну ситуацію та ухвалили рішення ще більше спростити правила приймання відвідувачів, зокрема, з 1 березня до списку країн, громадяни яких можуть в'їжджати через повітряний кордон Грузії з негативним ПЛР-тестом, додаються такі країни: Вірменія, Азербайджан, Росія, Україна, Казахстан, Росія, Білорусь. На даному етапі на сухопутних кордонах ми, як і раніше, зберігаємо нинішній режим", — цитує слова прем'єра Грузії Іраклія Гарібашвілі видання "Грузія Online".

Згідно з обмеженням, що діють, в'їхати до Грузії через сухопутний кордон нині можуть громадяни будь-яких країн, які вакциновані від COVID-19 і можуть пред'явити документ про проходження двох етапів цієї процедури.

Громадяни Грузії можуть безперешкодно потрапити на батьківщину будь-яким шляхом. За наявності зробленого протягом 72 годин тесту на коронавірус їм не доведеться проходити самоізоляцію, а лише повторний тест на COVID-19 на третій день після прибуття, який доведеться робити й українським туристам.

За даними Національної адміністрації туризму, через пандемію COVID-19 у 2020 році Грузію відвідало 1,5 мільйона туристів, що на 80,4% менше ніж у 2019 році.

Згідно з переліком Міністерства охорони здоров'я, Грузія знаходиться у "червному" списку, тобто після повернення з неї необхідно буде зробити тест на COVID-19. Таким чином, задля відвідування Грузії доведеться тричі тестуватися на коронавірус.

Що відомо

  • З 1 лютого Грузія вирішила відновити авіасполучення. Мандрівники, які прибувають до Грузії, зобов'язані надати результати ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж за 72 години до в'їзду в країну.
  • У грузинській столиці Тбілісі 24 січня відбулася акція протесту проти обмежувальних заходів, що були запроваджені через пандемію коронавірусу. Демонстранти дали владі 48 годин для скасування карантину.
  • У Грузії 90 рестораторів оголосили бойкот через недостатню підтримку з боку держави під час локдауну. Вони домовилися на добу 30 січня припинити доставку.
  • З кінця грудня 2020 року Литва змінила назву Грузії Сакартвело (литовською — Sakartwell) в офіційних документах.
На початок