"Це було страшне пекло". Вчителька, яка читала учням реп-уроки, звільнилась через знущання колег

"Це було страшне пекло". Вчителька, яка читала учням реп-уроки, звільнилась через знущання колег

"Це було страшне пекло". Вчителька, яка читала учням реп-уроки, звільнилась через знущання колег

Учителька біології з Харківщини Ольга Халепа стала найкращим педагогом 2020 року через креативний підхід до навчання. Однак у вересні 2020 року їй довелося звільнитися через знущання колег і психологічний тиск зі сторони адміністрації школи, де вона працювала 13 років. Про це стало відомо з YouTube-відео телеканалу Simon.

Вчителька Ольга Халепа викладала у 5-8 класах Яковлівського ліцею у селі Яковлівка Лозівського району. Реп на тему природознавства та біології читала в доповнення до уроків від початку карантину.

Наукові терміни римувала під музику, знімала це на смартфон і сама монтувала відео. Каже, що таким чином намагалась втримати увагу учнів під час дистанційного навчання.

Проте на початку вересня 2020 року креативна вчителька вимушена була звільнитися зі школи. За словами пані Ольги, колеги здійснювали на неї психологічний тиск.

"Весь час блокували всі мої починання, всі мої проєкти – повний ігнор. Це було просто страшне пекло, чесно кажучи, в результаті якого я сама собі сказала "Оля, досить. Невже ти гідна того? Невже ті стоси грамот, дипломів і медалей гідні того, щоб над тобою знущалися?" – жаліється пані Ольга.

Вона говорить, що вчителі звикли працювати відносно за копійки, на чистому альтруїзмі, проте коли всі в колективі знущаються, а адміністрація весь час пресує – стає дуже складно: "Пишеш заяву, і йдеш, плачучи, вулицею, помираєш від цього". За словами Ольги Халепи, вона знає величезну кількість вчителів, які йдуть зі школи з тих самих причин.

"Я пішла зі школи 3 вересня 2020 року. А прийшла також 3 вересня, але 13 років тому. Я 13 років життя віддала своїй школі, але, на жаль, все настільки розтоптано, строщено і зневажено, що мені досі боляче про це говорити. Я навіть не можу сказати, чи я взагалі можу зараз піти працювати в школу, бо це було моє життя".

На місце пані Ольги досі нікого не знайшли, а біологію школярам викладає вчителька світової літератури. Сама освітянка нове місце роботи теж не знайшла.

"Той, хто серце ввідає дітям, не носить в ньому негативу!"

Останній кліп на YouTube-каналі вчительки опублікований 23 лютого. Він називається "Воїни освіти" і присвячений "всім чудовим творчим, креативним колегам України, які живуть школою, які поважають один одного та підтримують".

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше