В Іспанії демонтували останній пам'ятник фашистського диктатора

В Іспанії демонтували останній пам'ятник фашистського диктатора

В Іспанії демонтували останній пам'ятник фашистського диктатора Вікіпедія

Іспанія демонтувала останній пам'ятник фашистського диктатора ХХ століття Франсіска Франка після того, як невеликий регіон Мелілья проголосував за його знесення.

Як пише BBC, робочі вже зруйнували край постаменту і забрали скульптуру, що стояла біля воріт міста на північно-західному середземноморському узбережжі Африки. Проти прибирання статуї у Мелільї голосувала лише ультраправа партія партія Vox.

У 2007 році в Іспанії був ухвалений закон про історичну пам'ять, в якому визнаються страждання жертв "франкізму". Згідно з цим законом, символи диктатури поступово знищуються, зокрема пам'ятники в Іспанії.

Деякі іспанці назвали день знесення пам'ятника "історичним", оскільки це "єдиний пам'ятник диктатору, який все ще перебуває на публіці в Європі".

Хто такий генерал Франко

Генерал Франсіско Франко правив Іспанією з 1939 року до своєї смерті в 1975 році. Під час громадянської війни в Іспанії, коли націоналістичні сили Франка перемогли республіканський уряд, були вбиті понад 30 тисяч людей.

Після цього генерал очолив режим державного терору і національної пропаганди, взяв під контроль ЗМІ й державну систему освіти.

Франко був похований у великому мавзолеї під назвою "Долина полеглих", недалеко від Мадрида, разом з десятками тисяч людей, загиблих у громадянській війні. Він був частково побудований політичними в'язнями, яких режим Франко змушував працювати. Видання зазначає, що це місце "є святим" для ультраправих.

У 2019 його останки перенесли до скромнішої могили. Заступниця прем'єр-міністра Іспанії Кармен Кальво заявила, що "понад 30 тисяч з обох сторін матимуть мир і повагу від усіх".

Читайте також

В Україні не декомунізованими залишились десять пам'ятників Леніну – УІНП

"Тут жартувати не можна". Чому на Одещині досі не демонтували останнього Леніна

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше