У Запорізькій та Донецькій областях 5000 разів надали безоплатну допомогу адвокатів

У Запорізькій та Донецькій областях 5000 разів надали безоплатну допомогу адвокатів

У Запорізькій та Донецькій областях 5000 разів надали безоплатну допомогу адвокатів Суспільне Запоріжжя

За безоплатною вторинною правовою допомогою у Запорізькій та Донецькій областях звертаються малозабезпечені громадяни – 41%, учасники бойових дій – 33%, діти, люди з інвалідністю.

Більшість із них - жінки віком від 35 років. Адвокати консультують їх із питань цивільного, сімейного й трудового права, спадщини, земельних та кримінальних питань. Про це, підбиваючи підсумки минулорічної праці, розповів кореспондентам Суспільного директор регіонального Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Павло Наливайко.

"Ми розробили нові механізми, де людина може звертатися як телефоном або онлайн, аби отримати відповідну консультацію. Ми забезпечили видачу 11 тисяч доручень, що становить понад 12 відсотків усіх доручень, виданих у державі. Ми не допустили жодного випадку не надання правової допомоги спільно з адвокатами. Ми забезпечили відшкодування виплат адвокатам на рівні 42 мільйонів протягом всього року. Це – безпрецедентна сума і, з початку існування системи безоплатної вторинної правової допомоги, - це перший рік, коли фінансування було таке стабільне".

В Запорізькій та Донецькій області 5000 раз надали безоплатну допомогу адвокатівСуспільне Запоріжжя

В Запорізькій та Донецькій області 5000 раз надали безоплатну допомогу адвокатів

Голова Ради адвокатів Запорізької області Людмила Новосьолова каже, що не кожен може оплатити адвоката в суді, але дуже часто саме кваліфікована юридична допомога рятує людей:

"Не кожен громадянин має можливість сплатити виступ у суді адвоката, участь у попередньому слідстві. Багато бідних людей. І у першу чергу, пішли сюди всі ті адвокати, які налаштовані надавати допомогу саме цій категорії громадян. Тому, звичайно, це дуже добра справа".

Цьогорічними завданнями директор регіонального Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги назвав спрощення доступності юридичних послуг для громадян, зростання їхньої обізнаності та поліпшення сервісів.

Що відомо:

  • Діяльність центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги фінансується з бюджету України. Тож послугами центру надання безоплатної юридичної допомоги може скористатися кожен українець.
  • Ви можете звернутися за первинною правовою допомогою безоплатно. Вам допоможуть написати заяву, пояснять аспекти законодавства у вашій справі, проконсультують щодо складання того чи іншого документу для суду.
  • Право на вторинну правову допомогу мають незахищенні верстви населення.

Детальніше про роботу Запорізького регіонального центру у програмі Суспільного Запоріжжя:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди