Сертифікати за міжнародними стандартами НАТО та ЄС отримали шестеро практикуючих психологів з військових частин, шпиталів і центрів реабілітації Житомирщини. Навчання проходило упродовж двох років, психологи з України мали можливість стажуватися у Польщі.
Ці два роки учасники першої комплексної Програми для психологів за стандартами ЄС і НАТО працювали в напрямку психологічної реабілітації учасників бойових дій на сході України.

Житомирська психологиня Наталія Харитонова отримала сертифікат з рук Генерального консула Польщі у Вінниці Дамяна Цярцінські. Навчання, каже, допомогло систематизувати і поглибити професійні знання.
"Ці знання, які ми отримали під час навчання, допомагають нам боротися із негараздами та нерозумінням того, що відбувається. Сьогодні допомога ветеранам надається більше в консультативному форматі. Ми маємо такий простір, як "Дім ветерана" – там проводимо сімейні психологічні заняття. Є родинні консультації, люди приходять сімейними парами. Є заняття для родин із дітками. Ми залучаємо сім'ї, щоб родина не була окремо від ветерана. Таким чином проходить реінтеграція і адаптація до мирного життя", – говорить Наталія.

Наталія Харитонова
Дворічна програма підготовки психологів дала можливість охопити фаховою психологічною допомогою близько 50 тисяч учасників бойових дій на сході України.
За словами Генерального консула Польщі у Вінниці Дамяна Ціарцінські, українські психологи також долучалися до надання допомоги і польським військовим.
"Показовим є те, що серед усіх учасників бойових дій з нашої області, які пройшли лікування і реабілітацію в межах цієї програми, не було випадків суїциду. Це найвищий результат роботи психологів, лікарняних закладів і усього проєкту загалом", – розповів Суспільному головний лікар Бердичівського госпіталю Павло Журбенко.

Павло Журбенко
Це перша довгострокова програма з підготовки психологів в Україні на підтримку ветеранів бойових дій на сході. Реалізують її в межах тристоронньої угоди між Міністерством закордонних справ Польщі, військово-медичним шпиталем Польщі та Бердичівським госпіталем ветеранів війни.

Загалом, стажування в Польщі проходили 12 психологів, шестеро з яких – із Житомирської області.
Автор: Сергій Богінський
Камера: Сергій Кобилянський