"Нехай мої струни лунають". У Херсоні відбувся вечір, присвячений 150-річчю Лесі Українки

"Нехай мої струни лунають". У Херсоні відбувся вечір, присвячений 150-річчю Лесі Українки

"Нехай мої струни лунають". У Херсоні відбувся вечір, присвячений 150-річчю Лесі Українки Суспільне Херсон

"Нехай мої струни лунають", - під такою назвою у Херсонській обласній бібліотеці імені Гончара відбувся музично-поетичний вечір, присвячений 150-річчю Лесі Українки. Там побували кореспонденти Суспільного.

Вечір, присвячений Лесі Українці – перший великий захід після пом’якшення карантинних обмежень, - розповідає голова обласної організації "Просвіта" Олег Олексюк. Для шанувальників творчості письменниці грав оркестр "Гілея", виступали дитячі колективи та актори театру.

"Творча сила Лесі Українки, її творчість взагалі наснажувала українців на те, щоб не здаватися, боротися за утвердження українського слова, української пісні, українського романсу. І сьогоднішній день є тому підтвердженням. Те, що в залі є юнь, молодь наснажує на те, що майбутнє України може бути кращим", - розповідає Олег Олексюк.

"Нехай мої струни лунають". У Херсоні відбувся вечір, присвячений 150-річчю Лесі УкраїнкиСуспільне Херсон

Окрім творів Лесі Українки на вечорі прозвучали вірші українських письменників, які дружили з Лесею Українкою, - говорить Владислав Белявський, головний диригент камерного оркестру "Гілея".

"Це наша спадщина літературна культурна , це світова спадщина. Нагадувати нашій молоді про це треба, тому що ми часто граємо літературно-музичні програми по школах і часто помічаємо, що учні не знають тої літератури, яку вони вивчають – Шевченка, Франка, і Леся Українка одна із особливих особистостей в українській і світовій літературі. Ми граємо частину цієї програми часто по школах, і я вважаю це одна з кращих наших програм, дуже лірична і всім зрозуміла", - розповів Владислав Белявський.

Тетяна Краснолуцька керівниця відділу мистецтв розповідає – учасники вечора мали змогу прочитати улюблені вірші Лесі Українки.

"Леся Українка – геніальна письменниця, я її дуже люблю, тому що, починаючи ще зі шкільних років ми вивчали її і до сьогодні я люблю і вірші, і пісні. А "Лісова пісня" – це вершина її творчості , цей твір можна зачитувати, його грають як вистави. Є балет "Лісова пісня", це шедевр", - говорить Тетяна.

"Нехай мої струни лунають". У Херсоні відбувся вечір, присвячений 150-річчю Лесі УкраїнкиСуспільне Херсон

Героїв "Лісової пісні" спробували оживити діти-актори, - розповідає Іван Корзніков. Для цього написали виставу, де спробували уявити дитинство Лесі та ті події, які її надихнули на написання творів, зокрема "Лісової пісні" - продовжує хлопець.

"Ми сьогодні граємо сценку за мотивами життя Лесі Українки, я граю Перелесника. В нас грає дуже багато мавок. Ми уявили, як Леся Українка могла б познайомитися зі своїми героями", - розповів Іван.

"Нехай мої струни лунають". У Херсоні відбувся вечір, присвячений 150-річчю Лесі УкраїнкиСуспільне Херсон

"Леся Українка у моєму житті творчому зіграла дуже багато. Її мелодика, її любов до навколишнього світу, природи ще із шкільної лави. Ми це все пам’ятаємо, як сидячи за партою ми слухали її поезії. А я цієї ночі сьогодні слухав "Лісову пісню" композитора Керейко, скільки я не слухаю цю оперу – завжди неповторні почуття", - ділиться письменник Валерій Кулик.

Олена Протопопова, В’ячеслав Ходус

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди