Регіональне відділення фонду держмайна у 2020 продало понад 40 об’єктів на Львівщині

Регіональне відділення фонду держмайна у 2020 продало понад 40 об’єктів на Львівщині

Регіональне відділення фонду держмайна у 2020 продало понад 40 об’єктів на Львівщині Суспільне Львів

Державні акції проєктно-конструкторського інституту конвеєробудування, що є у Львові, можуть цього тижня продати на аукціоні. Він відбудеться 26 лютого. Загалом, регіональне відділення Фонду держмайна упродовж минулого року продало понад 40 об`єктів.

Проєктно-конструкторський інститут конвеєробудування

Приватне акціонерне товариство "Проєктно-конструкторський інститут конвеєробудування" розташоване на вулиці Базарній, 20. Це практично у центрі міста — на території 56 сотих гектара. Це площа майже 1-го футбольного поля. Наприкінці лютого відбудеться аукціон, на якому майже 73% акцій підприємства можуть продати. Вони належать державі.

Регіональне відділення фонду держмайна у 2020 продало понад 40 об’єктів на ЛьвівщиніСуспільне Львів

Регіональне відділення фонду держмайна у 2020 продало понад 40 об’єктів на Львівщині

"Спеціалізація – розробка транспортних систем, конвеєрів неперервної дії в машинобудуванні, переробній галузі. Ми розробляємо проекти для всіх галузей промисловості в основному. До мене зверталися. Наша спеціалізація їх мало цікавить, в основному цікава територія. Якщо купить інвестор, який зацікавлений, щоб інститут далі працював по своєму напрямку. Якщо такий інвестор прийде, то тоді це збережеться", — голова правління Інституту конвеєробудування Михайло Липин.

Зараз на підприємстві працює 22 людини.

"Пів року, згідно трудового законодавства, пів року інвестор не може звільнити ні одного працівника – тільки за власним бажанням. А далі те, що повинна юридична особа зберігатися 5 років, що ми прописали – це так, але це не значить, що юридична особа може зберігатися звичайно, але працівників може тут і не бути. Може бути в одному лиці, у двох", — додає Липин.

Аукціон відбудеться на платформі Прозоро. Продажі. Опісля аукціону, якщо акції куплять, то новому власнику, аби розпочати будівництво, треба буде мати необхідні документи.

"Для більших територій, особливо, коли йдеться про центральну частину, ми ініціюємо розробку детальних планів територій. Це така містобудівна документація, яка дає зрозуміти з однієї сторони функціонал, який необхідний там закласти, з іншого боку —необхідну інфраструктуру під нього в містобудівному масштабі" — розповідає головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

За його словами, будь-яку забудову на цій території будуть узгоджувати з точки зору історичного ареалу.

"Очевидно, що для центральної частини міста – там такий своєрідний міський субцентр сформувався активний – такі функції будуть доречними, якщо там з’являться скажімо – нова готельна забудова, офісна забудова, нові робочі місця – для міста це буде корисно", — каже Коломєйцев.

Готують до продажу підприємства, які є неприбутковими

Економіст Віктор Борщевський каже, що процес приватизації потрібно контролювати.

"Після приватизації – це мала б бути конкурентна система, яка мала б, принаймні ми маємо туди рухатися, але сам шлях. Орієнтир – він є правильний тут. Бо ризик корупції, коли воно комунальне, державне – значно вищий, ніж навіть, коли воно має монополію", — каже економіст.

За словами директора обласного департаменту економічної політики Ореста Гриніва, держава має чітку позицію, що майно, яке не ефективно використовується, яке не можна здати в оренду, яке не може приносити прибуток державі – необхідно підготувати до продажу і продати.

Загалом регіональне відділення Фонду держмайна упродовж минулого року продало понад 40 об’єктів, на загальну суму – понад 140 мільйонів гривень. Гроші від продажу – надішли до державного бюджету.

"У нас система прозора і технологічна, що покупці, які купують, вони їх не заморожують. Бо інвестори не зацікавлені, бо це конкурсна засада – переважно дійсно йде велика ціна і інвестори, які купують, вони відразу починають діяти і починають вкладати. Це означає робочі місця, це означає і інфраструктура, і зміна ландшафту, який ми бачимо візуально", — розповідає начальник регіонального відділення Фонду державного майна Владислав Калинець.

"Це певна ілюзія, що коли ми приватизуємо, то ми наповнюємо бюджет – ми просто скидаємо із бюджету непотрібні видатки. Бо в більшості випадків – ті підприємства, які виставляються, в більшості – не завжди, вони як правило є збитковими", — додає економіст Віктор Борщевський.

Цього року регіональне відділення фонду держмайна планує продати приблизно 50 об’єктів.

Читайте також: Одне із найбільших сіл Україні не готове стати містом
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди