Понад пів сотні старовинних пристроїв для вимірювання часу презентували у Вінниці на виставці "Час та буденні речі з історії годинників". Експозицію відкрили в обласному краєзнавчому музеї. Координаторка Ольга Грабовська розповідає: найстаріший механізм датується 13 століттям до нашої ери.
З-понад півсотні експонатів 9 годинників — із фондової збірки музею.

Аби розповісти відвідувачам про історію вимірювання часу, деякі пристрої відтворили власноруч, розповідає кураторка експозиції. Зокрема, сонячні годинники. Виставляють їх за компасом.
Водяний годинник ще називають "клепсидра", що в перекладі з давньогрецької - "та, що краде воду". Час вимірювали за швидкістю витікання води.
Звуковий елемент годинника чеського виробництва, який стояв на міській вежі у 80 роках, для виставки надав центр історії Вінниці.

В експозиції також метроном, реле часу від світлофора, набір інструментів годинникарів. Представлено й кілька моделей кварцових годинників.
Виставка триватиме до 13 червня. Вхід — платний. Вартість квитка для дітей — 10 гривень, дорослих — 30.
Вінничанка Юлія Мельничук прийшла на виставку годинників. Каже, сподобалося, бо тут можна не лише спостерігати за експонатами, а й спробувати скласти годинник власноруч.
Читайте також
- У Вінниці відкрили виставку Героя Небесної сотні Валерія Брезденюка
- У Вінниці діє виставка, присвячена українсько-єврейським взаєминам