У Запоріжжі відбулося позачергове засідання Ради голів ОТГ області

У Запоріжжі відбулося позачергове засідання Ради голів ОТГ області

У Запоріжжі відбулося позачергове засідання Ради голів ОТГ області

Об’єднані територіальні громади мають створювати лише за перспективним планом, який розроблятиметься облдержадміністрацією та затверджуватиметься Кабінетом Міністрів України. Про це йшлося сьогодні на позачерговому засіданні Ради голів ОТГ Запорізької області. Перспективний план формування територій об’єднаних територіальних громад має спиратися на індекс їхньої спроможності.

Зінаїда Бойко, керівниця апарату Запорізької обласної державної адміністрації

Зінаїда Бойко, керівниця апарату Запорізької обласної державної адміністрації

«Саме зараз ми повинні опрацювати і визначити, дати оцінку кожній створеній громаді, кожній перспективній громаді, яка визначена в планах кожної області. У першу чергу, на предмет її спроможності. Бо сама реформа децентралізації, вона націлена на те, щоб в Україні і в Запорізькій області в цілому, були створені спроможні громади, які здатні надавати всі послуги, які передбачені за законом на кожній території в органах місцевого самоврядування», - зазначила керівниця апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко.

За словами Зінаїди Бойко, серед критеріїв спроможності ОТГ, відповідно до методичних рекомендацій Міністерства розвитку громад, - чисельність населення, дітей шкільного, дошкільного віку, площа території та індекс спроможності. На засіданні щодо кожної об’єднаної територіальної громади розглянули результати аналізу їхньої спроможності.

«Проаналізований рівень спроможності говорить про те, що Більмацька об’єднана територіальна громада має рівень спроможності високий індекс – 4,2, Камиш-Зорянська – середній – 3,4 рівень спроможності. Смирнівська – 3,8, незважаючи на те, що трошки нижча кількість населення. І Новоукраїнська – 2,8. Він більше наближений все ж таки до низького. Нашою пропозицією є об’єднання Новоукраїнської сільської з Більмацькою селищною об’єднаною територіальною громадою в майбутньому. І таким чином, коли ми розрахували рівень спроможності великої вже Більмацької. Вона має вся високий рівень спроможності з індексом – 4,2», - розповіла керівниця апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко.

Представники Новоукраїнської ОТГ виступили проти об’єднання.

Анатолій Бажан, повідомив Новоукраїнський сільський голова

Анатолій Бажан, повідомив Новоукраїнський сільський голова

«Розумію, що по населенню у нас дуже мало, і дітей мало. А по решті показників у нас більш-менш нормально. Тому я, ну як, виражаю побажання нашої громади, щоб нас не об’єднували. Ну, може, як ото кажуть, на перспективу», - повідомив Новоукраїнський сільський голова Анатолій Бажан.

За словами голови Преображенської об’єднаної територіальної громади, вона була однією з перших в Запорізькій області.

Володимир Сидун, голова Преображенської об’єднаної територіальної громади

Володимир Сидун, голова Преображенської об’єднаної територіальної громади

«На сьогоднішньому етапі розвитку України є перспектива на майбутнє. Щодо укрупнення громад. И це розуміємо, але на сьогоднішній день є громади невеликі, але самодостатні. І на мій погляд потрібно дати цим людям, які живуть в цих громадах, щоб був перехідний період. Рік-два-три. Зробить тільки критерії покращення спроможності громад. В тому разі, якщо ці критерії не будуть покращуватися, вони добровільно підуть на об’єднання. Поставити критерії, що потрібно зробити там, збільшити численність, збільшити спроможність, фінансову ефективність», - зазначив голова Преображенської об’єднаної територіальної громади Володимир Сидун.

За словами президента Асоціації ОТГ Запорізької області Олега Кузьменка, завершальний етап реформи децентралізації планують впровадити до кінця цього року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди