Арбітр матчу "Львів" - "Колос" планує позиватися до суду проти тренера львів'ян за наклеп

Арбітр матчу "Львів" - "Колос" планує позиватися до суду проти тренера львів'ян за наклеп

ЗМІ
Арбітр матчу "Львів" - "Колос" планує позиватися до суду проти тренера львів'ян за наклеп УАФ

І вимагатиме від тренера відмовитися від своїх слів щодо відмови спілкуватися українською.

Четвертий арбітр матчу "Львів" - "Колос" Микола Кривоносов збирається подати позов до суду за наклеп проти головного тренера львівської команди Віталія Шумського. Про це повідомляє Telegram-канал "Бомбардир".

Що трапилося?

На 67-й хвилині зустрічі між "Львовом" та "Колосом" головний тренер львівської команди отримав жовту картку від судді Віктора Копієвського. Її арбітр показав після підсказки від четвертого судді Миколи Кривоносова.

Після гри Шумський зазначив, що його покарали після зауваження четвертому арбітру, від якого він вимагав звертатися українською. УАФ вже розслідує обставини інциденту і повинна поділитися ними з уповномаженим по захисту мови Тарасом Кременем.

Читайте також: УАФ розслідує жовту картку тренеру "Львова" проти "Колоса". Він вимагав суддю говорити українською

За інформацією джерела, судді матчу "Львів" - "Колос" вже написали пояснення з приводу епізоду в комітет арбітрів. У них вони зазначили, що попередження Шумський отримав не через зауваження з приводу мови, а через постійні висловлювання у грубій формі арбітрам та публічні претензії впродовж гри.

Крім цього повідомляється, що четвертий арбітр Микола Кривоносов збирається подавати позов до суду за наклеп проти Шумського. Офіційно позицію щодо інциденту не висловив ні комітет арбітрів УАФ, ні члени суддівської бригади поєдинку.

Яка позиція у тренера львів'ян?

Віталій Шумський продовжує стояти на тому, що у суперечці із Кривоносовим та головним арбітром Віктором Копієвським він є правим. Тренер львівської команди вважає, що його покарали саме за вимогу звертатися українською.

"Є правила футболу. Там за мову не дають жовтих чи червоних карток. Водночас, ми ж в Україні. Є закон 16 січня: у громадських місцях розмовляти державною мовою. І коли тобі через державну мову починають давати жовті картки, я цього не можу зрозуміти".

Що відомо

  • З 16 січня в Україні вступив у силу закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
  • "Мовна" справа у матчі "Львова" та "Колоса" - не єдина, що знаходиться на розгляді у комітеті з етики та чесної гри. Комітет УАФ також розслідує справу щодо інциденту із расизмом у матчі "Зоря" - "Десна".
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу