ДАРТ підготувало добірку туристичних місць, пов‘язаних із Лесею Українкою

ДАРТ підготувало добірку туристичних місць, пов‘язаних із Лесею Українкою

ДАРТ підготувало добірку туристичних місць, пов‘язаних із Лесею Українкою

Державне агентство розвитку туризму опублікувало добірку туристичних локацій, які пов‘язані з життям і творчістю Лесі Українки. Про це повідомляє пресслужба ДАРТ.

Перший у списку – єдиний у світі Музей родини Косачів у Новограді-Волинському, де Леся Українка народилася 25 лютого 1871 року. Цьогоріч працівники музею оголосили флешмоб #GlobalLesyaUkrainka2021Для участі в ньому треба зробити фото або записати відео (читання твору авторки українською чи іноземною) на фоні пам’ятника, барельєфа, мурала, меморіальної дошки Лесі Українці, на площі, вулиці, біля установ і підприємств, названих на її честь. Опублікувати матеріал на особистій сторінці в Фейсбуці, обов’язково вказавши хештег, країну і місто, де його було зроблено., щоб вшанувати письменницю, показавши пам’ятні місця її перебування у різних куточках світу.

ДАРТ підготувало добірку туристичних місць, пов‘язаних із Лесею Українкою

Музей родини Косачів у Новограді-Волинському

До переліку потрапило і село Колодяжне, де маленькою Леся жила з родиною. У літературно-меморіальному музею відвідувачам представлені речі Лесі Українки та її родини, прижиттєві видання творів поетеси та її матері Олени Пчілки, фотографії, речі побуту та етнографії Волині, відтворені фрагменти робочого кабінету й сільскої хати.

ДАРТ підготувало добірку туристичних місць, пов‘язаних із Лесею Українкою

Музей Лесі Українки в селі Колодяжне

Луцьк Косачівський – мандрівка до локацій Луцька, пов'язаних із сім'єю Косачів. У агенстві зазначили, що стартує подорож 23 лютого у Музеї Лесі Українки Волинського національного університету.

Державний заказник "НечимнеВід 1980 р. організовано державний заказник площею 40 га, що складається з озера карстового походження, цінних насаджень дуба черешчатого (деякі дерева мають вік понад 300 років), лучно-болотних та чагарникових угідь. Вони створюють мальовничий ландшафт, де зростають рідкісні рослини, занесені до Червоної книги. ", що на півночі Ковельського району Волинської області. Сюди Леся Українка приїжджала гостювати до дядька Лева Скулинського. Надихнувшись природою та розповідями родича, драматургиня написала "Лісову пісню". На території збудовано музей "Лісова пісня", а з Ковеля до Нечимного прокладено туристичний маршрут.

У Києві теж існує багато локацій, пов’язаних із поетесою. Зокрема, театр Соловцова (нині Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка), який у 1899 році відвідала авторка.

Поряд із театром розташований Національний художній музей України, де зберігається портрет Лесі Українки, написаний Іваном Трушем. Окрім цього, в столичному будинку авторки розташований музей, названий на її честь.

Останні роки життя українська поетеса провела в грузинському селі Сурамі. Наразі там розташовані музей та бібліотека, присвячені Ларисі Косач. Поруч із музеєм встановлено її погруддя.

Читайте також

"Наша Леся": спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки на Суспільному радіо

На честь 150-річчя Лесі Українки виставу за драмою поетки покажуть у кінозалах, театрі та онлайн

Опера "LE", музеї та поезія на UA: КУЛЬТУРА до 150-річчя Лесі Українки

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше